Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Güvenli Sürüş İçin Bilmeniz Gerekenler

Viraj dönerken aracın arka kısmı savrulursa ne yapabiliriz?
İleri Sürücülük Teknikleri Uzmanı, Ünlü Yarışçı Ethem Genim deneyimlerini UZMANTV izleyicileri ile paylaşıyor. Viraj alırken nelere dikkat etmeli, buzlu veya yağmurlu zeminde araç nasıl kullanılmalı? Güvenliğinizi sağlamak için direksiyonu nasıl tutmanız gerektiğinden, sürücü koltuğunu nasıl ayarlayacağınıza kadar her şey videolarla anlatılıyor. Direksiyon simidini nasıl tutmalıyız? Bu şekilde tutarsak ne olur, tutmazsak ne olur? Koltuğumuz önde mi arkada mı olmalı? Arkada olursa ne olur? Çok önde olursa ne olur? Kararı nedir? Sağa dönen veya sola dönen viraja nasıl girmeliyiz? Viraja girmeden mi yoksa viraja girdikten sonra mı hız kesmeli? Viraj dönmede genel kurallar nelerdir? Önden kayma neden olur? Nasıl hissedilir? Ne yapmak gerekir? Arkadan kayma neden olur? Nasıl hissedilir? Ne yapmak gerekir? Kaymamak için ne yapmak gerekir? Su nedeniyle kayılırsa o anda ne yapılmalıdır? Buz nedeniyle kayılırsa o anda ne yapılmalıdır?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin