Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gut Hastalığının Tedavisi

Gut hastalığı nasıl tedavi edilir?
Gut hastalığının tedavisi hakkında merak edilenler... "Damla hastalığı" olarak da bilinen gut hastalığının teşhisinde nasıl bir muayene yapılır? Hangi tahlil ve tetkikler gerekir? Gut hastalığını romatizmal hastalıklardan ayırmak için hangi belirtiler önemlidir? Teşhisi ne kadar sürer? Gut hastalığının tedavisinde hangi yöntemler kullanılır? Yöntemler hastalığın çıkış nedenine göre hastadan hastaya değişir mi? Gut hastalığının kesin tedavisi var mı? Tedavi ne kadar sürer? Gut ataklarında ne tür ilaçlar kullanılır? Gut hastalığında düzenli olarak kullanılması gereken ilaçlar nelerdir? İlaçlar hastalığı ne ölçüde geçirir? Yan etkileri var mı? Başka hangi hastalıkları olanlar gut hastalığının ilaçlarını kullanırken dikkat etmeli? Doktor kontrolü dışında ilaç kullanmanın gut hastalığına ne gibi olumsuz etkileri olabilir? Gut hastalığı erken teşhis edilirse tedavide başarı oranı nedir? Gut hastalığının geç teşhisinde vücut nasıl hasar görmüş olur? Özellikle hangi organlar zarar görür? Gut hastalığı tedavi edilmezse hangi hastalıklara dönüşebilir? Gut atakları genellikle ne kadar sürer? Gut hastaları atakları sırasında nasıl beslenmeli? Gut hastalarına daha az atak geçirmek için nasıl bir diyet uygulamalı? Hangi gıda türleri gut hastalığının ilerleyişini hızlandırır, ataklarını tetikleyebilir? Hangi tür beslenme biçimi gut hastaları için idealdir? Gut hastalığında hangi durumlarda cerrahi müdahale gerekir? Nasıl bir cerrahi işlem uygulanır?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin