Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gusül Abdesti

Niyet edip banyo yapmak gusül abdesti yerine geçer mi?
Gusül abdesti ile ilgili bilmeniz gerekenler... Kadınlarda ve erkeklerde gusül abdestinin bozulmasına neden olan davranışlar nelerdir? İzleyin, gusül abdestinin sünnetlerini, gusül abdesti olmayan kişinin namaz abdesti alıp alamayacağını uzmanından öğrenin. Müslümanlık'ta gusül abdesti ile ilgili kurallar hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtları UZMANTV'de... Uykuda boşalmak abdesti bozar mı? Hangi durumlarda gusül abdesti yenilenmeli? Âdet dönemlerinden sonra kadınlar gusül abdesti almalı mı? Ojeli tırnak, makyajlı yüz gusül abdesti almaya engel midir? Hangi sırayla gusül abdesti alınır? Takıları çıkartmak gerekir mi? Gusül abdestinin farzı nedir? Sünnete uygun gusül abdesti almanın faydası nedir? Avret yerleri ne zaman temizlenmeli? Ne zaman kapatılmalı? Gusül abdesti olmayan kişinin namazı geçerli olur mu? Namaz abdestinden önce gusül abdesti mi alınmalı? Sadece gusül abdesti olan kişi namaz kılabilir mi? Ayrıca namaz abdesti alınmalı mı? Cünüp gezmek ne demektir? İşleri rast gitmez mi? Ne tür olumsuzluklar yaşayabilir? Banyo yaparken niyet etsek yeterli olur mu? Fazladan neler yapmak gerekir?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin