Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Göz Kuruluğu ve Tedavisi

Göz kuruluğu neden olur?
Göz kuruluğu nedir ve nasıl tedavi edilir? Göz kuruluğu için damla kullanmak doğru mu? Belirtileri nelerdir ve göz kuruluğu olanlar nelere dikkat etmeli? Göz kuruluğu hakkında merak ettiğiniz her şeyi uzmanımız sizin için cevaplıyor. Gözün kuruması ne demektir? Gözün kurumasına neden olan gözyaşlarının üretimi neden azalır? Göz kuruluğunun sebepleri nelerdir? Kimlerde göz kuruluğu daha sık görülür? Göz kuruluğunun yaşla bir ilgisi var mı? Alerjiler, şekil bozuklukları, bilgisayar başında geçirilen saatler göz kuruluğunu neden tetikler? Gözyaşlarının azlığı dışında ne tür belirtiler verebilir? Batma, yanma ve kaşıntı hissi olur mu? Göz içinde ve çevresinde ne tür değişimler olabilir? Göz kuruluğu sonucunda gözler kanlanır mı? Göz kuruluğu teşhisi konulması durumunda nasıl bir tedavi yöntemi uygulanır? Schirmer gözyaşı testi nedir? Ne işe yarar? Tedavinin aşamaları sırasında dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir? Göz kuruluğu göze ne gibi zararlar verir? Tedavi edilmemesi durumunda kalıcı hasar bırakır mı? Göz kuruluğu olan kişiler ne gibi ilaçlar kullanmalı? Yapay gözyaşı etkisi gösteren damlalar tedavide etkin rol oynar mı? Doktor denetiminde uygulanmayan damlalar göze ne gibi hasarlar verebilir? Göz kuruluğuna neden olan ve farklı hastalıklar için kullanılan ilaçlar var mı? Alerjik nezle ilaçları, antihistaminikler ve burun tıkanıklık gidericiler, dekonjestanlar, uyku hapları, antidepresanlar, akne tedavisinde kullanılan ilaçlar, morfin gibi ağrı hafifletici ilaçlar göz kuruluğuna neden olur mu? Göz kuruluğu olan kişiler rüzgarlı havalarda nasıl dolaşmalı? Klima gözleri nasıl etkiler? Gözlük kullanmalılar mı? Nasıl bir ortamda çalışmalılar? Bilgisayar başında çalışanlar nelere dikkat etmeli?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin