Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gitar Çalmaya Başlayın

Gitar parmakla nasıl çalınır?
Gitarı tutmadan tab okumaya, egzersizlerden pena kullanmaya kadar gitarla ilgili merak ettiğiniz her şey UZMANTV'de. Gitar kucağa nasıl oturtulmalı? Kolların konumu nasıl olmalı? Ne yapılırsa yanlış olur? Başka bir aletle beraber mi çalınmalı? Hangi notadan başlanmalı? Akordun bozulmaması için ne yapmak gerekir? Ritim nedir? Hangi ritimler vardır? Kulaktan dinlenen parçaların ritmi nasıl çıkarılır? Gitar tabı nedir? Ne işe yarar? Nasıl okunur? Temel parmak açma çalışmaları nelerdir? Parmaklar ne kadar sürede açılır? Günlük ne kadar çalışmak gerekir? Temel pena vuruşları nelerdir? Her zaman aşağı-yukarı mı olur? Süpürme tekniği nasıldır? Ne zaman pena yerine parmak tercih edilir? Parmakla çalarken tırnak uzatmak şart mı? Parmakla çalarken nelere dikkat edilir? Gam nedir? Ne işe yarar? Nasıl yapılır?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin