Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gerilim Tipi Baş Ağrıları

Gerilim tipi baş ağrısı neden olur?
Gerilim tipi baş ağrısı nedir? Neden olur? İlaçlar işe yarar mı? Cevapları UZMANTV için Prof. Dr. Tülin Tanrıdağ veriyor. Neden gerilim adını almıştır? Diğer baş ağrılarından nasıl ayrılır? Şiddeti diğer tiplere göre daha mı fazla olur? Yalnızca ruhsal sorunlar mı etkili olur? Gün içinde yaşadıklarımız, aile işi ilişkiler, çevresel faktörlerin sebep olduğu baş ağrıları gerilim tipi olarak mı adlandırılır? Gerilim tipi baş ağrısının tipik özellikleri nelerdir? Hangi sıklıkta tekrarlanır? Ne kadar süre başımız ağrır? Baş ağrımızın gerilim tipi olduğunu nasıl anlayabiliriz? Mutlaka doktor kontrolüne mi girmeliyiz? Baş ağrımız hangi sıklıkta ve şiddette ise mutlaka doktora danışmalıyız? Gerilim tipi baş ağrısı için ilaç tedavisi etkili olur mu? Her ağrı ilca cevap verir mi? Doktora danışmadan ilaç almanın sakıncası var mı? İlaç tedavisine hemen mi başlanır? Psikolojik destekten ne zaman yararlanılabilir? İlaçları uzun süre kullanmak ?ilaç baş ağrısı?na neden olabilir mi?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin