Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Geç Doğum Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Geç doğum nasıl yapılır?
Geç doğum hakkında merak edilenler... Gebelikte gün aşımı olarak da adlandırılan geç doğum, anne karnındaki bebekte ne tür sorunlara neden olur, uzmanından öğrenin. Geç doğum halinde doğum şekline nasıl karar verilir? Sürmantürasyon, yani hamilelikte gün aşımı durumunda gebelik takibi nasıl yapılır, doğum sonrası nelere dikkat edilmesi gerekir? Sorularınızın yanıtları UZMANTV'de! Miat geçmesi tanısı konduktan sonra gebe hangi kontrollerden, ne sıklıkta geçmeli? Hangi durumda suni sancıyla doğum yerine beklemeyi sürdürmek gerekir? Hamilelik süresi üstünden ne kadar süre geçtiğinde bebeğin miadı geçmiş demektir? Miat geçmesi tanısı konduktan sonra kaç hafta takip edilerek beklenebilir? Miat geçmesi durumunda hangi belirtiler görülürse suni sancıyla doğuma geçilmesi gerekir? Bu belirtiler görüldüğünde gebe doğuma alınmazsa ne gibi sonuçlar ortaya çıkabilir? Miat geçmesi durumunda doğum nasıl başlatılır? Bu operasyonun normal ve sezaryen doğumlardan farkları nelerdir? Ne kadar sürer, nasıl bir anestezi uygulanır? Zorluk düzeyi nedir? Anne nasıl takip edilmeli? Ne zaman taburcu olmalı? Farklı bir bakım mı yapılmalı? Geç doğum sonrası bebeğin sağlığı ile ilgili hangi kontroller yapılmalı? Geç doğumdan dolayı bebeğin gelişimiyle ilgili sorunlar görülebilir mi? Bebek fazla kilolu doğduysa ne yapılmalı? Bebek bakımında nelere dikkat edilmeli?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin