Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Futbolda Nasıl Vuruş Yapılır

Duran topa sert vurmanın püf noktaları nelerdir?
Orta yaparken nelere dikkat edilir? Vole nasıl bir vuruştur? Röveşata nasıl yapılır? Topa sert vurmanın püf noktaları nelerdir? Hepsi UZMANTV'de. Sabit bacaktan nasıl destek alınır? Diz ne kadar kırılır? Vuruş yapan ayak nasıl hareket eder? Ayağın neresiyle vurmak gerekir? Sert vururken isabet nasıl sağlanır? Duran toptan ne tür farkları vardır? Hangi köşeye vurmak daha etkilidir? Topun hızı nasıl ayarlanır? Ayağın hangi bölgesiyle vurulmalı? İyi bir zıplama yapmanın püf noktaları nelerdir? Top nerdeyken yükselmeye başlamak lazım? Yerimizi nasıl ayarlarız? Çevremizdeki futbolculardan nasıl sıyrılırız? Kafa ile aşırtma vuruş nasıl yapılır? Kafayla nasıl sert vuruş yapılır? Topun gideceği yer nasıl ayarlanır? Topu yere vurdurmak etkisini artırır mı? Aşırtma hangi durumlarda kullanılır? Topun dibine nasıl girilir? Ayağın hangi bölgesiyle vurulmalı? Hangi bölgelerden ortalar daha etkilidir? Orta altıpasa mı düşmeli? Sert mi, kavisli mi orta yapmalı? Muz orta nedir? Kaleciler hangi ortalarda daha sık hata yapar? Falso nedir? Hangi köşeye vururken falso kullanılmalı? Topa nasıl vurursak falso alır? Vole nedir? Tehlikeli bir hareket mi? Etkili bir vole nasıl vurulur? Zamanlama nasıl yapılır? Röveşata nedir? Röveşata tehlikeli bir vuruş mu? Zamanlama yaparken nelere dikkat etmeliyiz?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin