Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Fotoğrafta Diyafram Ayarları

Fotoğrafta diyafram nedir?
Fotoğrafçılıkta diyafram ayarları hakkında bilmeniz gerekenler... Diyaframın kelime anlamı nedir? Fotoğraf makinesinin hangi parçalarıyla ilgilidir? Yanlış diyafram ayarı fotoğrafa nasıl etki eder? Açık diyafram ve kapalı diyafram nedir? Diyaframın açık veya kapalı olması ne demektir? Değerleri nasıl okumalıyız? Aynı diyafram ayarları farklı makinelerde farklı sonuçlar mı verir? Diyafram ayarı yapacak fotoğrafçı ortamla ilgili nelere bakmalı? Işığın kuvveti, yönü ne kadar önemli? Flaş kullanacak fotoğrafçı farklı diyafram ayarları mı tercih etmeli? Karanlıkta, geceleyin fotoğraf çekerken hangi değerler kullanılmalı? Doğru diyafram ayarıyla zifiri karanlıkta bile fotoğraf çekmek mümkün mü? Kar ya da güneş gibi yansımaların yoğun olduğu yüksek ışık koşullarında diyafram değerleri nasıl olmalı? Alan derinliği nedir? Diyafram ayarlarının alan derinliğine etkisi nedir?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin