Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Fotoğrafçılık Terimleri

SLR fotoğraf makinesi nedir?
Fotoğrafçılık terimleri hakkında merak ettiklerinizi uzmanından öğrenin... Pozlama ne demektir? Pozlama süresi nasıl ayarlanır? Pozometre nedir? Ne işe yarar? Pozometre nasıl kullanılır? ISO değeri nedir? Çekeceğimiz fotoğrafın ISO değerini neye göre ayarlamalıyız? Gren ya da noise neden olur? Gren oluşmaması için nelere dikkat etmemiz gerekir? Yüksek ISO değerinde çekilen fotoğraflarda daha mı çok gren olur? Filtre nedir? Hangi amaçlarla kullanılır? Fotoğrafçılıkta en çok kullanılan filtreler hangileridir? Piksel nedir? Neyi ifade eder? Megapiksel nedir? Piksel sayısının yüksekliği fotoğrafın kalitesini mi belirler? Fotoğraf çözünürlüğü deyince ne anlamalıyız? Fotoğrafın çözünürlüğünü belirleyen nedir? SLR ne demektir? Hangi makineleri nitelemek için kullanılır? SLR fotoğraf makinesi nasıl çalışır?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin