Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Fotoğraf Çekme Teknikleri

Fotoğrafta pozlama nasıl yapılır?
Fotoğraf çekim teknikleri hakkında merak edilenler... Makineyi tutma şeklindeki hatalar görüntüyü nasıl etkiler? Farklı makine türlerinde tutuş şekilleri nasıl değişir? SLR makineler nasıl tutulur? Çekim sırasında makine tutuş şekli hangi faktörlere göre değişir? Çekilecek fotoğrafın perspektifine göre makinenin tutuluşu nasıl değişir? Fotoğrafın titremesini istemiyorsak çekerken tutuş ile ilgili neye dikkat etmeliyiz? Tripod hangi durumlarda kullanılır? Nasıl açılır ve kapanır? Fotoğraf makinesi nasıl bağlanır? Tripod üzerindeki makine nasıl kullanılır? Fotoğraf nasıl çekilir? Hangi durumlarda seri fotoğraf çekmek istenebilir? Pozlama neye denir? Fazla pozlama hangi durumlarda olur, nasıl bir görüntü oluşur? Az pozlama hangi durumlarda olur, nasıl bir görüntü oluşur? Pozlama için ölçüm nasıl alınır? Flaş sadece geceleri mi kullanılır? Hangi gün ışığı koşullarında flaş kullanmamız gerekebilir? Beyaz ayarı nedir? Neden yapılır? Hangi tip makineler beyaz ayarına ihtiyaç duyar? Beyaz ayarı yapılmamış makinedeki fotoğrafların nasıl bir görüntüsü olur? RAW ve JPEG format nedir? Hangi durumlarda kullanılır? Dijital fotoğraf makineleri hangi formatlarda çekim yapabilir? Zoom nedir? Hangi durumlarda kullanılır? Dijital ve optik zoom arasında ne fark var?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin