Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Fırın Sütlaç Tarifi

Fırın sütlaç nasıl yapılır?
Fırın sütlaç yapmayı öğrenin. Fırın sütlaç yaparken hangi malzemeler kullanılır? Sütlacı fırına vermeden önce nelere dikkat etmek gerekir? İzleyin, fırın sütlaç yapmanın püf noktaları nelerdir, fırın sütlacı nasıl bir kapta servis etmek gerekir, uzmanından öğrenin. Fırın sütlaç nasıl yapılır? Yanıtlar UZMANTV'de! Malzemeler neler? Ne tür bir pirinçle yapılırsa sütlaç daha lezzetli olur? Unun kalitesi önemli mi? Nasıl bir süt seçmeliyiz? Pirinçleri önceden ıslatmış olmalı mı, ne kadar önce yapmalı? Pirinçleri tam olarak ne kadar pişirmeliyiz? Sütü hangi noktada katmalıyız? Pirinç ununu nasıl yumuşatmalıyız, tencereye ne zaman eklemeliyiz? Sonra neler yapılır? Fırında sütlaç için ideal kıvam nedir? Kıvamı tutturmak için tüm karışım ne kadar kaynatılmalı? Fırında hangi ısıda, ne kadar süre pişirilmeli? Fırında sütlaç pişirirken dikkat edilecek diğer püf noktalar neler? Fırında sütlaç pişirildiği kapta mı servis edilir? Fırına girebilen ne tür kaplarla hoş bir servis sağlarız? Fırın sütlacın üzerine servis öncesi ek malzeme konur mu?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin