Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Fındıklı Kurabiye Tarifi

Fındıklı kurabiye nasıl yapılır?
Fındıklı kurabiye yapmanın püf noktaları hakkında merak ettikleriniz... Fındıklı kurabiye hamuru için hangi malzemelere ihtiyacımız var? Kurabiyede kullanılacak fındıklar bütün mü olmalı yoksa kıyılmış mı olmalıdır? Toz vanilya mı kullanılmalı, çubuk vanilya mı? Kurabiyeleri servis ederken pudra şekeri, Hindistan cevizi ya da tarçın gibi malzemeler kullanılabilir mi? Fındıklı kurabiye yapılacak hamur karışımı nasıl olmalı? Malzemeler hangi sırayla karıştırılmalı? Kıvamı nasıl tutturulur? Kurabiyeyi yerken ağızda dağılmasını sağlamak, sert ya da fazla yumuşak olmasını önlemek için hamuru hazırlarken nelere dikkat etmeliyiz? Fındıklı kurabiye hamuru tepsiye nasıl dizilir? Pişirme kağıdı kullanmak gerekir mi? Kurabiyeler hangi büyüklükte ve ne şekilde yapılmalı? Şekil vermek için kalıp kullanılabilir mi? Kurabiye nasıl pişirilir? Kaç derecelik fırında, ne kadar pişmesi gerekir? Piştiği nasıl anlaşılır? Kurabiyenin ağızda dağılması için hamur hazırlarken nelere dikkat etmeli? Kullanılan yağ önemli mi? Tereyağı kullanmak daha mı iyi olur? Fındıklı kurabiye kaç derecede ve ne kadar süre pişirilmeli? Fındıklı kurabiyenin piştiği nasıl anlaşılır? Fındıklı kurabiyeyi lezzetlendirmek için kuruyemiş seçiminde nelere dikkat etmeliyiz?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin