Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Fasıl Kültürü

Türk Sanat Müziği'nde fasıl nedir?
Fasıl nedir? Hangi aşamalardan oluşur? Hangi parçalar fasıla uygundur? Uzmanından izleyin. Hangi tür parçaların çalınmasına fasıl denir? Türk müziği geleneğinde faslın yeri nedir? Fasıl geleneği ne zaman ortaya çıktı? Fasıl musikisinin yapıldığı yere göre ismi nasıl değişir? Huzur ve Harem faslı nedir? Meydan faslı adını hangi durumlarda alır? Hep aynı makamdan şarkılar mı çalınır? Genelde ne kadar sürer? Çalınacak parçalara nasıl karar verilir? Fasılda hangi enstrümanlar kullanılır? Çalınan makama göre çalgılar değişir mi? Bir faslın olmazsa olmaz müzisyenleri hangileri? Girişte ne yapılır? Fasıl hangi sırayla ilerler? Fasla nasıl son verilir? Klasik Türk Müziği'nde taksim nedir? Taksim hangi enstrümanlarla yapılır? Hangi müzik aletlerinin solosu olur? Peşrev ile uvertür aynı şey midir? Açılış peşrev ile mi yapılır? Peşrevde neler çalınır? Semai ne demektir? Ağır semai, yürük semai ve saz semaisi arasında ne fark var? Fasıl bitirilirken neler çalınabilir?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin