Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Evde Yılbaşı Yemeği Nasıl Verilir

Yılbaşı daveti için menüyü nasıl belirleyelim?
Yeni yıla girerken en çok konuşulan yemeği vermek elinizde. Üstelik evde. Süslemeler, menü, müzik ve daha fazlası. İyi organizasyonun sırları UZMANTV'de. Evimizin boyutlarına göre kaç kişiyi çağıracağımıza nasıl karar vermeliyiz? Nasıl bir grupla daha çok eğleniriz? 8 kişiden fazlasına yemek vermek çok mu zordur? Çift ve tek gelenler masaya nasıl yerleştirilmeli? Çiftler karşılıklı mı, yan yana mı oturmalı? Birbirini tanımayan insanlar varsa kaynaşmaları nasıl sağlanır? Hangi durumlarda self-servisi tercih etmeliyiz? Evde ne tür süslemeler yapılabilir? Yılbaşı konseptiyle uygun olan süsler hangileri? Dekorasyondaki hangi ayrıntılar hem kolaydır, hem sıcak bir ortam yaratır? En aza kaç çeşit yemek olmalı? Hindi mutlaka olmalı mı? Mezeler, çorba ve tatlı nasıl belirlenmeli? Nasıl bir sırayla servis yapılmalı? Yılbaşı sofrasını süslerken nelere göz önüne almamız gerekir? Yemeklere ulaşımı zorlaştıran, davetlilerin görüş alanını kısıtlayan süsleme yanlışları nelerdir? İçki servisi yemekten önce mi başlamalı? Aperitif olarak sunabileceğimiz içkiler hangileri? Yemek boyunca neler içilebilir? Yemek sonrasında hangi içecekler iyi gider? Hangi tabaklar, çatal bıçaklar kullanılmalı? Çatal, bıçak ve kaşıklar hangi sırayla dizilmeli? Hangi yemekler için hangi çatalları sofrada bulundurmalıyız? Kırmızı şarap, beyaz şarap içenler için hangi kadehler sofrada bulunmalı? Su ve diğer içecekler için hangi bardaklar kullanılır? Bardak ve kadehler sofraya nasıl yerleştirilir? Davet verenler yemekleri mutlaka kendi mi yapmalı? Zor olan yemekleri dışardan ısmarlamak davetlileri hayal kırıklığına uğratır mı? Hindiyi pişmiş alabilir miyiz? Yemeğin öncesi ve sonrası için farklı müzikler mi çalınır? Yeni yıla doğru müzik nasıl değişmeli? Hangi tür müziklere kimsenin itirazı olmaz? Kişi başı maliyet ne olur? Herkesin içkisini getirmesini isteyebilir miyiz? Giderleri bölüşmek ayıp olur mu?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin