Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Emzirirken Dikkat Edilecekler

Bebeği emzirme pozisyonu nasıl olmalı?
Annelerin zor anları başladı. Emzirme günleri artık çok yakın. Peki emzirirken doğru pozisyon ne olmalı? Anne süt miktarını nasıl artırabilir? Emziren anne nasıl beslenmeli? Bunları biliyor musunuz? Cevabınız hayır ise, UZMANTV yanınızda. Hangi ilaçlar süt yoluyla bebeğe etki edebilir? Hiç ilaç kullanmamak mı yoksa farklı ilaçlar mı kullanılmalı? Anne nasıl oturmalı? Bebeğin pozisyonu nasıl olmalı? Yanlış emzirme pozisyonu hangi sorunlara yol açar? Sezaryen yapan anneler için farklı bir pozisyon var mıdır? Hangi besinleri sıkça tüketmeli, hangi besinlerden uzak durmalıdır? Çay, kahve gibi içecekler tüketilebilir mi? Sütü arttıran besinler var mıdır? Sigara ve alkol tüketen anneler ne yapmalıdır? Annenin uyku düzeni sütüne etki eder mi? Fiziksel yorgunluk süt miktarını etkiler mi? Annenin ilaç kullanmasında sakınca var mıdır? Anne-bebek ayrılığı durumunda ne yapmak gerekir? Süt üretimini nasıl devam ettirebilir, arttırabiliriz? Bebek yenidoğan bölümünde iken anne ne yapmalı? Emzirme sonrası gaz çıkarma neden gereklidir? Bebeğin daha az hava yutması nasıl sağlanabilir? Bebeğin gazı nasıl çıkarılmalıdır?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin