Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Elektrikli Isıtıcı Seçimi

Konvektör ısıtıcılar güvenli midir?

16,793
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Konvektör Isıtıcı Uzmanı

Kapalı mekanlarda ısınma sağlayan konvektör ısıtıcılar, ortamdaki havayı doğal konveksiyon prensibinden yararlanarak ısıtan elektrikli ısıtıcı cihazlardır.
 
Konvektör ısıtıcıların çalışma prensibini şu şekilde açıklayabiliriz: Gövdenin alt eteğinde bulunan kanallardan giren soğuk hava, cihaz içindeki rezistansın ısınan kanatları arasından geçerek ön kapak üzerindeki hava kanallarından ısınarak yükselir ve sıcak hava olarak dışarıya çıkar. Bu şekilde ortamda dolaşan hava, doğal bir ısı dolaşımı yaparak bulunduğu ortamı hızlı şekilde ısıtır.
 
Güvenli ve rahat bir ısınma sağlayan, zararlı ısı ve ışık yaymayan, aşırı ısınma, devrilme ve su sıçramalarına karşı koruması bulunan konvektör ısıtıcılar, bebek ve yatak odalarında da rahatlıkla kullanılabilir.
 
Konvektör ısıtıcılarda sıcaklık seviyesini kontrol eden bir termostat bulunur. Cihaz, kullanıcının belirleyeceği derece veya sıcaklık kademesi ayarına göre çalışır. Konvektör ısıtıcılar, genel ısınma amaçlı olarak kullanabileceği gibi var olan ısıtma sistemine destek olarak da kullanılabilir.
 
Yağlı radyatörlere göre en büyük avantajı çok daha hızlı bir ısınma sağlaması olan konvektör ısıtıcıların bir diğer önemli noktası ise dairede ısıtıcıya özel bir altyapı yatırımına ihtiyaç yaratmamasıdır.
 
İstenirse duvara veya yere sabitlenebilen konvektör ısıtıcılar son derece güvenlidir. Çocuk kilidi özelliği ile ayarları ebeveyn kontrolündedir. 

Konvektör ısıtıcılarda hem manuel ve hem de dijital modeller bulunur. Ayni zamanda ortam büyüklüğüne göre tercih edilebilecek farklı güçlerde üretilen seçenekleri de vardır.
 
Konvektör ısıtıcılarda manuel modeller, termostat ayarı düğmesindeki ısı kademesi ayarlanarak çalışır. Dijital modeller ise bulunduğu ortam sıcaklığını ölçümler, belirleyeceğiniz sıcaklık ayarına göre, ortam sıcaklığını sabitleyecek şekilde kullanılır.

Konvektör ısıtıcı seçimi

İç mekanlarda rahatlıkla kullanılabilen, güvenli ve konforlu konvektör ısıtıcıların manuel ve dijital modelleri ile ortam büyüklüğüne göre tercih edilebilecek farklı güçlerde üretilen seçenekleri vardır. Ayrıca bazı markaların farklı renk ve desen alternatifleri bulunur.

Konvektör ısıtıcılarda, manuel modeller, termostat ayarı düğmesindeki ısı kademesi ayarlanarak çalışır. Dijital modeller ise bulunduğu ortam sıcaklığını ölçümler, belirleyeceğiniz sıcaklık ayarına göre, ortam sıcaklığını sabitleyecek şekilde çalışır.

Markasına göre değişmekle beraber, dijital konvektörler otomatik açılma ve kapanmaya ayarlanabilir. Çocuk kilidi; aşırı ısınma, devrilme ve su sıçramalarına karşı koruma gibi güvenlik özellikleri bulunur. Bu anlamda bu akıllı elektrikli ısıtıcılar çocuklu aileler de hem bebek hem de yatak odalarında rahatlıkla kullanabilir. 

Bu ısıtıcılar ek ısıtma olarak evlerde yer alabileceği gibi, bir evin tüm ısıtma sistemi olarak da tercih edilebilir. Üstelik ortam sıcaklığını ayarlanan derecede sabit tutabilen ısıtıcılar, sıcaklık düştüğünde otomatik olarak devreye girer, böylece üst düzeyde enerji tasarrufu ve ideal bir ısınma sağlar.
 
Konvektör ısıtıcı seçiminde dikkat edilecekler

Konvektör seçerken öncelikle dikkat edilmesi gereken, ürünün kalitesi, ekonomik ve güvenli bir kullanım sunması olmalıdır.
 
Konvektörün watt gücüne, kullanılacak ortamın büyüklüğüne göre karar vermek gerekir.
Kullanılacak mekana uygun güçte ürünler tercih etmek daha hızlı bir ısınma ve ekonomi sağlar.
Ürünlerin katalog değerlerinde dış ortam sıcaklıkları ortalama değerlerde alınır. Bu nedenle, ısıtıcı sıfır veya sıfıra yakın sıcaklıklarda kullanılacaksa, tabloda önerilenden bir üst seviyede ürünü tercih etmek avantaj sağlar.
 
Isıtıcının, bulunduğu ortam sıcaklığını belli bir derecede tutması isteniyorsa manuel yerine, dijital konvektör ısıtıcıyı tercih etmek gerekir.
 
Dijital konvektör ısıtıcının sıcaklık ayarı yapılırken tercih edilen sıcaklığın ortam sıcaklığından daha yüksek olması gerekir. Çünkü ürün ortam sıcaklığını ölçümleyerek ayarlanan sıcaklığa getirme prensibiyle çalıştığından aksi durumda çalışmayacaktır. Örneğin bu işlemi yazın yaparsanız, ortam sıcak olacağından cihaz ısıtma işlevine geçmeyecektir.
 
Dijital konvektör ısıtıcı ekranı, istenilen sıcaklık ayarı yapıldıktan sonra o anki oda sıcaklığını göstermeye devam edecektir. Ekranın, ayarlanan sıcaklığı değil de ortam sıcaklığını gösterdiğini unutmamak gerekir. Isıtıcı, ortamı ayarlanan dereceye ulaştırdığında ekranda bu sıcaklık derecesi ve LED'lerin söndüğü görülür.
 
Konvektoru aşırı tozlu veya sigara içilecek bir ortamda kullanacaksanız, beyaz yerine daha koyu renklerde bir ürün seçmenizi tavsiye ederim. Böylece olası sararmaların önüne geçersiniz. 

Konvektör alırken, tabii ki alacağınız firmanın sunduğu garanti süresine; servis, yedek parça ve müşteri desteği hizmetlerine, kolay ulaşılabilir yedek parça durumuna da bakmak gerekir. Ürünün ithal mi yerli mi olduğu da çok önemlidir.

Vigo Konvektör ısıtıcılarda enerji tasarrufu

Vigo Konvektör sürekli enerji çekişi yapan diğer elektrikli ısıtıcılara göre %30 oranında enerji tasarrufu sağlayan bir üründür.

Vigo Konvektör, üzerinde bulunan dijital ekranı ile istenilen sıcaklık derecesine ayarlama ve burada bulunan LED'ler ile enerji çekişini izleme imkanı sunar. Ürün, ilk açılışta istenilen dereceye ulaşana dek tam güçte çalışır ve 4 LED de yanar
 
Ortam ayarlanan sıcaklığa yaklaştıkça, LED'ler sırasıyla sönmeye başlar, istenilen sıcaklığa ulaştığında ise cihaz enerji çekişini durdurur ve tüm LED'ler söner. Ortam sıcaklığını ayarlanan derecede sabit tutma prensibiyle çalışan ısıtıcı, sıcaklık düştüğünde otomatik olarak devreye girip-çıkarak üst düzeyde enerji verimliliği ve ideal bir ısınma sağlar. 

Vigo Konvektör ısıtıcının avantajları

Vigo Konvektör ısıtıcılar, piyasadaki bazı ısıtıcıların aksine sadece ışın gören yüzeyleri değil, tüm ortamı eşit bir şekilde ısıtır.
 
Vigo Dijital konvektörler, sürekli enerji çekişi yapmadığı için diğer elektrikli ısıtıcılara göre %30 oranında enerji tasarrufu sağlar. Aynı zamanda sessizdir, zararlı ısı ve ışık yaymaz. Soba gibi ısıtır.
 
Aşırı ısınma, devrilme ve su sıçramalarına karşı koruma emniyeti olan konvektör ısıtıcılar, bebek ve yatak odalarında da rahatlıkla kullanılabilir. Bunun yanı sıra duvara monte edilerek veya ayakları ile evin her köşesinde kullanılabilir.
 
Konvektör ısıtıcılarda ambalaj içerisinde plastik ayaklar mevcuttur. Bu ayaklar son derece dengeli ve güvenli bir kullanım sağlar.
 
Vigo Konvektör ısıtıcılarda bulunan çocuk kilidi ile ayarların bozulması engellenebilir. Bu da çocuklu aileler için önemli bir güvenlik avantajıdır.
 
Konvektörlerde, opsiyonel olarak yere sabitleme ayakları bulunur. Duvara veya istenirse yere sabitlenerek kullanılabilen Vigo konvektörler ile yaşanan ortamda olası riskler en aza indirilir.
 
Fazla yer kaplamayan konvektör ısıtıcılar, hem hızlı bir ısınma sağlar, hem de hafiftir ve taşıması kolaydır.
 
Konvektör ısıtıcıların bir diğer önemli avantajı ise altyapı yatırımı gerektirmemesidir. Bu anlamda, ısınma sistemini değiştirmek veya ek ısınma sistemi almak isteyen kişiler için ekstra masraf sorunu da ortadan kalkar.
 
Havadaki tozu yakmayan, kötü koku oluşturmayan ve yaşadığınız ortamı ferah tutan konvektör ısıtıcıların sağlık anlamındaki önemli bir avantajı havayı kurutmamasıdır. Bu sayede alerji, astım ve diğer solunum yolu rahatsızlıkları çeken insanlar için konforlu ve sağlıklı bir ısınma sağlar. 
 
Konvektör ısıtıcıların yağlı radyatörlere göre en büyük avantajı çok daha hızlı şekilde ortamı ısıtmasıdır.
 
Özel tasarım ve farklı renk alternatifleri bulunan Vigo Konvektör ısıtıcılar, bulunduğu ortamda güzel ve dekoratif bir görünüm sağlar.
 
500, 1000, 1500, 2000 ve 2500 watt'lık güç alternatifleri bulunan Vigo konvektör ısıtıcılar %100 yerli üretimdir. Yerli üretim olmasının en önemli faydası yedek parça ihtiyacı olduğunda rahatlıkla temin edilebilmesidir. Aynı zamanda servis hizmeti ve müşteri destek hattı da bulunmaktadır.

Konvektör ısıtıcılarda güvenlik

Konvektör ısıtıcıların rezistansları tamamen ürün içinde gizlenmiş olduğundan, çocuk odalarında bile rahatlıkla kullanılabilir ve çocukların konvektör ısıtıcılarla yalnız kalmaları bu anlamda bir sakınca yaratmaz.

Çocuk kilidi ile, yapılmış ayarları koruma imkanı sunar. Hem sabitlenebildiği hem de devrilme emniyeti olduğu için oldukça güvenli bir kullanıma sahiptir.

Konvektör ısıtıcılar, aşırı ısınma durumlarında kendini kapatarak yangın riskini yok eder. Ürün havuz ve duş kenarında kullanıma uygun olmamakla beraber su sıçrama emniyetine sahiptir ve olası kazalarda riski bu anlamda en aza indirmiştir. Diğer elektrikli ısıtıcılara kıyasla sahip oldukları tasarım ve güvenlik özellikleri ile çok daha konforlu ve güvenli bir kullanıma sahiptir.

Bu ısıtıcıların sağlığımız için avantajlarından bir diğeri ise havadaki tozu yakmaması, kötü koku oluşturmaması ve yaşanılan ortamı ferah tutmasıdır. Havayı kurutmayan konvektörler, bu sayede alerji, astım ve diğer solunum yolu rahatsızlıkları çeken kişilere konforlu ve sağlıklı bir ısınma sağlar. Böylece bebek ve yatak odalarında da rahatlıkla kullanılabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat