Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Elektrik Tesisatı Problemleri

Priz nasıl değiştirilir?
Evinizdeki elektrik tamirleri için usta çağırmaya ne gerek var? UZMANTV videoları ile basit tamirlerinizi kendiniz yapabilirsiniz. Hangi aletler topraklı prize takılır? Normal prize topraklı isteyen alet takılırsa ne olur? Priz nasıl topraklanır? Her prizin kaldırabileceği yük farklı mı? Her prize üçlü takılır mı? Gereğinden fazla yüklenirse ne olur? Elektrik tesisatında problem olabilir mi? Daha zor patlayan ampuller var mı? Duylar kaç watt'a kadar ampulü kaldırır? Ampul değiştirirken nelere dikkat edelim? Anahtarları kendimiz değiştirebilir miyiz? Kablolar nasıl sökülmeli? Bağlantılar nasıl ayarlanmalı? Prizi kendimiz değiştirebilir miyiz? Bağlantılar nasıl yapılır? Prize hangi aleti takarsam takayım alev ve kıvılcım çıkıyor. Aletlere zararı olur mu? Elektrikçi çağırmak şart mı? Tamirciden önce ne tür kontroller yapabiliriz? Prizde elektrik olduğunu nasıl test ederiz? Kontrol kalemi nasıl kullanılır? Tamamen güvenebilir miyiz? Sigorta mutlaka kapatılmalı mı? Plastik tabanlı ayakkabılar işe yarar mı? Şalterleri mutlaka indirmeli miyiz? Nasıl bir kontrol yapmalıyız? Sadece bazı sigortaları indirmek doğru mu?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin