Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

El Dokuması Kilim

El dokuması kilim alırken hangi yöreye ait olduğunu nasıl anlarız?
El dokuma kilimler hakkında bilmeniz gerekenler. El dokuması kilim alırken nelere dikkat etmeliyiz? Hangi yöreye ait olduğunu nasıl anlarız? İyi bir kilim nasıl olmalı? Hepsi UZMANTV'de. El dokuma kilimler kendi aralarında kalite açısından nasıl sınıflanır? Kilimin iyi olma kriterleri nelerdir? Ne olursa iyidir? Ne olursa kötüdür? Geçmişte hangi yöreler vardı? Şu anda hangi yöreler var? Bu yöreler dokuma, desen, yün vb. açısından nasıl farklılaşıyorlar? Nasıl temizlenmelidirler? Ne ile yıkamak gerekir? Boyasının çıkma olasılığı var mıdır? Bakıma dair püf noktaları nelerdir? Güvelerden nasıl korunur? Irak, Afganistan, Pakistan, Avrupa kilimleri... Türk kilimleri ile bunları karşılaştırırsak neler söyleyebiliriz?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin