Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Egzamaya Son

Egzama tedavi edilmezse hangi sorunlara yol açar?
Egzama sorununa son! Sık rastlanan cilt hastalıklarından biri olan egzamanın birçok nedeni olabilir. Egzamalı cildin yapısında bulunan yağ miktarında ve içeriğinde değişme olur. Cildin yapısındaki bu değişme sonucunda deriden yoğun su kaybı olur. Su kaybı dirençli kaşıntıya yol açar. Cildin yapısının bozulmasıyla alerjik gıdalar veya çeşitli kimyasal maddeler cilde daha fazla zarar vererek iltihap hücrelerin cilt bölgesine toplanmasına neden olur. Bu olaylar sonucunda da ciltte egzamanın belirtileri ortaya çıkar. Egzamanın en önemli belirtileri ciltte kuruma, kaşıntı, eklem yerlerinde kaşıntılı kızarıklık olmasıdır. Egzamalı bireylerdeki kaşıntılar eklem yerlerinde olur. Özellikle boyunda, kulak arkalarında, kolun eklem yerleri, el bileği, diz arkası, ayak bileği etrafı gibi eklem yerlerinde kaşıntılı kızarıklık olur. Cilt, özellikle banyo sonrası kurur. Egzama tedavisinde en önemli adım cilt bariyerini sağlamlaştırmaktır. Bunun için de cilt kuruluğunun tedavi edilmesi çok önemlidir. Cilt bariyerinin iyileştirilmesi aslında egzama tedavisinin de iyileştirilmesi anlamına gelir. Cilt bariyerini iyileştirmek için öncelikle cilde zarar veren sabun, kimyasallardan korumak gerekir. Normal sabunlar cildin bariyerini bozmaktadır. Cilt bariyerini bozan alerjik gıda ne ise ciltten alerji testiyle bulunmalı ve diyet yapılmalıdır. Sorumlu alerjen bulunmazsa egzama tekrarlamaya devam eder. Egzama ve tedavisi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için videolarımızı izleyebilirsiniz. 
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin