Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dizi Senaryosu Nasıl Yazılır

Senaryo hangi formatta yazılır?
Türkiye'nin bağımlısı olduğu senarist Birol Güven'den senaryo yazmanın incelikleri. Tretman, sinopsis ve format. Tümü videolarla. Sinopsisin uzunluğu ne kadardır? Hikayenin ne kadarını içerir? Sinopsise neden gerek vardır? Neden tretman yazılır? Senaryonun dili nasıldır? Bu formatı hiç bilmeyenlere verilecek temel bilgiler nelerdir? Karakterlerin özellikleri nasıl belirlenir? Tutarlı olması nasıl sağlanır? Güçlü bir karakter yaratmanın püf noktaları nelerdir? Giriş, gelişme, sonuç, karakterlerin tanıtılması, olayın çözülmesi vb. Dizi senaryosu kaç sayfadan oluşur? Yapıya dair teknik şartlar nelerdir? Formüller var mıdır? Karakterler nasıl olmalıdır? Çatışma ne kadar önemlidir? İyi bir öyküde neler mutlaka olmalıdır?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin