Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Diş Taşı (Tartar)

Diş taşı nasıl temizlenir?
Diş taşları hakkında sık sorulanlar... Diş taşı nedir? Diş taşı oluşmasının nedenleri nelerdir? Günlük diş bakımı diş taşı oluşumunu engeller mi? Diş taşının yediğimiz ya da içtiğimiz şeylerle ilgisi nedir? Diş taşları yediğimiz yiyeceklerle tükürük salgısının etkileşimiyle mi oluşur? Diş taşlarını fırçalayarak giderebilir miyiz? Bu neden mümkün değil? Diş taşlarını kendimiz temizlemeye çalışırsak ne gibi sorunlar ortaya çıkabilir? Diş taşlarını temizletmek için mutlaka diş hekimine mi gitmeli? Diş taşı temizliği için nasıl bir cihaz ya da alet kullanılır? Diş taşı temizletmek dişe ya da diş etlerine herhangi bir zarar verir mi? Diş minesinin zarar görmesi gibi bir durum var mı? Diş taşı diş eti hastalıklarını tetikleyebilir mi? Ne tür diş eti sorunlarına neden olur? Diş eti çekilmesine yol açabilir mi? Diş eti çekilmesi diş kayıplarına yol açabilir mi? Diş taşları temizletilmek zorunda mı? Hangi aralıklarla temizletmek gerekir? Temizletilmediğinde hangi hastalıklara yol açar? Dişte şekil bozukluklarına yol açabilir mi? Ağız kokusuna yol açabilir mi?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin