Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Diş Nasıl Fırçalanır

Düzenli diş fırçalamak dişlerimizi beyazlatır mı?
Dişlerinizi doğru fırçalıyor musunuz? Çürüklerden, kanamadan, diş taşlarından korunmak için etkin diş fırçalama teknikleri UZMANTV'de. Diş fırçasının sert veya yumuşak olması neden önemli? Uzunluğu ne kadar olmalı? Açılı olması şat mı? Diş etlerimiz kanıyorsa daha yumuşak fırça mı kullanmalıyız? Kaliteli ve kalitesiz bir fırçanın farkları nelerdir? Ne kadar sürede bir fırçamızı yenilemeliyiz? Diş fırçasının sert veya yumuşak olması neden önemli? Uzunluğu ne kadar olmalı? Açılı olması şat mı? Diş etlerimiz kanıyorsa daha yumuşak fırça mı kullanmalıyız? Kaliteli ve kalitesiz bir fırçanın farkları nelerdir? Ne kadar sürede bir fırçamızı yenilemeliyiz? Elektrikli diş fırçaları daha iyi mi temizler? Elle fırçayı kontrol etmek daha mı kolay? Hangisi daha fazla yere nüfuz eder? Elektriklinin avantajları nelerdir? Diş etlerinde kanama olanlar nasıl bir diş macunu seçmeli? Fluorid oranı ne kadar olmalı? Diş macunları arasındaki farklar nelerdir? Dişçilerin tavsiye ettiği ürünler var mı? Ne kadar macun sürülmeli? Ne kadar süre fırçalanmalı? Dişlerin içi ve dışı nasıl fırçalanır? Hangi yönde fırçalamalı, ne kadar bastırmalıyız? Dilimizi de fırçalamalı mıyız? Ağzın hangi bölgesindeki dişlere özel önem vermeliyiz? Sararmış dişlerimizi nasıl beyazlatabiliriz? Daha profesyonel ve tıbbi olan markalar var mı? Marketlerde bulunan her diş macunu temizleme işlemini gerçekleştirir mi? Yatarken fırçamız veya macunumuz yoksa ne yapabiliriz? Elle masaj yapmak, macunu sürmek geçici bir çözüm olur mu? Elma vb. meyveler ağızdaki asitleri azaltabilir mi? Diş eti kanamaları için fırçalama mı, diş ipi mi etkili olur? Diş etlerimizi nasıl güçlendirebiliriz? Diş etlerini fırçalamamız, masaj yapmamız şart mı? Diş fırçalamanın çürükleri engelleyici veya durdurucu özelliği var mı? Yalnızca fırçalamak yeter mi? Tam ve düzgün bir ağız bakımı ile diş çürüklerin, engelleyebilir miyiz?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin