Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Diş Dolguları

Dolgu nasıl yapılır?
Diş dolgusu hakkında sık sorulanlar... Diş dolgusu neye denir? Hangi durumdaki dişlere dolgu gerekir? Dolgu sadece çürük tedavilerinde mi kullanılır? Dişin iç kısımlarına ilerleyen çürüklerde de kullanılabilir mi? Dolgu uygulaması yüzeysel çürüklerin ilerlemesini durdurmak için mi kullanılır? Amalgam dolgu nedir? Kompozit dolgu ne demektir? Porselen ve döküm dolguların farkları nelerdir? Hangi tür diş dolguları daha iyidir? Hangi durumlarda hangi diş dolgusu türü tercih edilmelidir? Hangi dolgular daha az maliyetlidir? Dolgu malzemelerine alerji olabilir mi? Hangi dolgular daha sağlamdır? Diş dolgusu yapılmadan önce anestezi yapılır mı? Dolgu yapılacak dişteki çürük nasıl temizlenir? Dolgu dişe nasıl yerleştirilir? Dolgu nasıl sertleştirilir? Dolgu işlemi ne kadar sürer? Çürüğün yeri ve büyüklüğü yapılacak dolgu çeşidini etkiler mi? Dolgu işlemi tek seansta biter mi? Diş dolgusu acı veren bir uygulama mıdır? Anestezi, dolgu sırasında yaşanabilecek acıyı tamamen ortadan kaldırır mı? Diş dolgusu yapılırken hasta neler hisseder? Dolgunun olduğu yer özel bir bakım ister mi? Sert yiyeceklerden kaçınmak mı gerekir? Dolgu kırılır mı? Dolguların belli bir ömrü var mıdır? İyi yapılmış ve iyi bakılan bir dolgu hayat boyu kullanılabilir mi?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin