Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dış Cephe Kaplamaları

Dış cephe kaplaması nasıl yapılır?
Dış cephe mantolama hakkında merak edilenler... Dış cephe kaplaması kimler tarafından yapılır? Bina nasıl incelenir? Ne tür malzemelerle yapılabilir? Kalitesi maliyetine göre ne kadar değişir? Binanın yapımı sırasındaki dış cephe mantolama işleminin aşamaları nelerdir? Binanın sonradan mantolanması işleminde ne gibi farklar var, aşamaları nelerdir? Dış cephe ısı yalıtımı ne demektir? Hangi tip yapılara uygulanabilir? Yapıların hangi kısımlarına uygulanır? Hangi işlemleri kapsar? Yalıtım yapılan her bir yapı için hangi farklı amaçları olabilir? Mantolamada malzeme seçiminin önemi nedir, yanlış malzemeyle yapılan mantolama sonrası ne gibi sorunlar görülebilir? Mantolamada gerekli malzemeler nelerdir? Mantolama tüm binalar için gerekli mi? Mantolama yapılmamış binalarda ne gibi sorunlar yaşanabilir? Dış cephe ısı yalıtımının binanın korunmasıyla ilgili faydaları nelerdir? Dış cephe mantolamanın yasal kuralları hangi yasa ve yönetmelikle belirlenmiştir? Buna göre hangi binalarda yalıtım zorunludur, hangi tip bir yalıtım zorunludur? Binanın hangi kısımlarında zorunludur? Dıştan yapılan izolasyon daha mı etkilidir? İçeriden yapılan mantolamalar ne kadar metrekare kaybettirir? Etkisi ne kadardır?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin