Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dikey Geçiş

Dikey geçiş nedir?
Dikey geçiş ve Dikey Geçiş Sınavı hakkında merak ettikleriniz... Dikey geçiş nasıl yapılır? İzleyin, DGS'ye girmeden, sınavsız dikey geçiş mümkün müdür, dikey geçiş şartları nelerdir, uzmanından öğrenin. Dikey geçiş yapan öğrencinin lisans programına geçişi sonrasında yükümlülükleri nelerdir? Yanıtlar UZMANTV'de! Dikey geçişin anlamı nedir? Dikey geçişte hangi üniversite ve bölümlerden hangi üniversite ve bölümlere geçmek mümkündür? Kimler dikey geçiş yapmak ister, kimler bu imkanı değerlendirmeli? Dikey geçiş başvurusu ne zaman yapılır? Nasıl bir prosedür takip edilmelidir? Hangi evraklar hazırlanır, hangi puanlar değerlendirmeye alınır? Sınav puanı geldikten sonra neler yapılır? Dikey geçiş sınavında rekabet düzeyi nedir? Ön lisans mezunlarının ne kadarı dikey geçiş başvurusunda bulunuyor? Dikey geçiş sınavının zorluğu nedir? Dikey geçiş sınavının içeriği YGS'ye benzer midir? Dikey Geçiş Sınavı'na dershaneye giderek hazırlanmak gerekebilir mi? Dikey geçiş sonrası öğrenci okulları arası eşliği sağlamak için ilk sene nasıl bir müfredata sahip olur? Nasıl bir ders yükünün altına girer? Öğrenci üniversite mezunu olmak için en az kaç sene daha üniversitede okumak zorundadır?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin