Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Difenbahya Bitkisi Bakımı

Difenbahya çiçeği nasıl sulanmalıdır?
Difenbahya bakımı hakkında merak ettikleriniz... Difenbahya bitkisinin kökeni nedir? Difenbahya nasıl bir iklimde yetişir? Kaç çeşit difenbahya bitkisi vardır? Boyu ne kadar uzayabilir? Yaprakları nasıldır? Çok yaprak döker mi? Hangi mevsimlerde gelişim gösterir? Hangi mevsimlerde gelişimi durur, yaprak dökmesi artar? Difenbahya ne tür ortamlarda yetiştirmeye uygun bir süs bitkisidir? Çok ışık ister mi? Difenbahya çok su ister mi? Difenbahya ne tür topraklardan hoşlanır? Difenbahya bitkisi soğuktan etkilenir mi? Yetiştirileceği ortamın ısı koşulları nasıl olmalı? Bahçede bakılabilir mi? Salonda mı yetiştirilmelidir? Difenbahya çiçeğinin bakılacağı mekanın ışık koşulları nasıl olmalı? Difenbahya doğrudan güneş ışığı görmeli mi? Hava akımı olan bir yere koymak bitkiye zarar verir mi? Difenbahya bitkisi ne sıklıkta sulanmalı? Sulama hangi yöntemle olmalı? Difenbahya bitkisinin toprağı nasıl olmalı? Bitkinin gelişimi yavaşsa hızlandırmak için suyuna gübre ya da katkı maddesi eklenebilir mi? Difenbahya bitkisine has zararlılar nelerdir? Bu zararlılara karşı nasıl önlem alınabilir? Difenbahya bitkisinin toprağı nasıl olmalı? Ne büyüklükte bir difenbahya bitkisi için hangi ölçülerde saksı kullanılmalı? Difenbahya bitkisinin toprağı ne sıklıkta değiştirilmeli? Toprak değiştirirken nelere dikkat edilmeli? Difenbahya bitkisi ne sıklıkta sulanmalı? Fazla su verilmesi bitkiye zarar verir mi? Bitkinin yeterli suyu almadığını nasıl anlarız? Bitkiye verilen suyun fazla geldiğini nasıl anlarız? Bitkinin gelişimi yavaşsa hızlandırmak için suyuna gübre ya da katkı maddesi eklenebilir mi? Bitkinin yaprakları da zaman zaman ıslatılmalı mı? Difenbahya bitkisinin aşırı yaprak dökmesinin nedenleri nelerdir? Difenbahya bitkisinin yapraklarını dökmemesi için nelere dikkat edilmelidir? Aşırı sulama yaprak kaybına yol açar mı? Işık yetersizliği bitkinin yapraklarını dökmesine yol açar mı?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin