Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dereotlu Poğaça Tarifi

Dereotlu poğaça nasıl yapılır?
Dereotlu poğaça yapmayı öğrenin. Dereotlu poğaçanın hamuru nasıl yapılır? Poğaçanızın güzel kabarması için hamuru nasıl yoğurmanız gerekir? Mısır unlu dereotlu poğaçanızın dağılmaması için malzeme seçiminde ve kullanımında nelere dikkat etmeniz gerekir? İzleyin, dereotlu poğaça pişirmenin püf noktaları nelerdir, uzmanından öğrenin. Tereyağı mı sıvıyağ mı daha iyi sonuç verir? Hamur için hangi malzemeler kullanılır? Ne tür unla daha lezzetli olur? Hamur hangi kıvama gelene kadar yoğrulur? Maya kullanmalı mı? Hamur nasıl açılır, nasıl kesilir ve kapatılır? İçine hangi malzeme eklenebilir? Kaç derece fırında, kaç dakika pişirilir? Poğaçanın piştiği nasıl anlaşılır? Rengi nasıl olmalı? Fırında erken çıkarttığımızı nasıl anlarız? Poğaçasının kıtır değil yumuşak olmasını nasıl sağlarız? Poğaçanın dağılmaması için nelere dikkat edelim? Dağılan poğaçalarda hangi malzeme eksik konmuş demektir? Poğaçanın iyi kabarması için ne yapmak gerekir?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin