Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Depresyon

Depresyon belirtileri nelerdir?
Depresyon hakkında merak edilenler... Depresyon nedir? Neden olur? Depresyon türleri nelerdir? Her depresyonun yoğunluğu ve şiddeti aynı mıdır? Nedenine ve kişinin ruhsal yapısına göre depresyonun şiddeti değişir mi? Depresyon gelip geçici bir durum mudur yoksa klinik tedavi gerektiren bir rahatsızlık mıdır? Kişi depresyonda olduğunu kendisi anlayabilir mi Depresyon ne tr belirtiler verir? Sürekli uyuma isteği, hayattan tat alamama, sürekli mutsuzluk, yalnız kalma isteği depresyon belirtisi midir? Depresyona giren kişinin yakınındakiler bunu nasıl anlayabilir? Yaş ve cinsiyet grupları arasında depresyonun daha çok görüldüğü gruplar var mı? Depresyon kadınlarda daha mı çok görülür? Kadınlarda depresyona girme riski erkeklere göre daha mı yüksektir? Kadınlarda depresyona girme riskinin daha yüksek olmasının nedenleri nelerdir? Depresyona giren kişi içine mi kapanır? Depresyonda intihar düşüncesi ve eğilimi neden artar? Kişinin intihara en çok meyilli olduğu dönem depresyonun hangi aşamasıdır? Depresyon tedavisi sırasında da kişinin intihar etme riski var mıdır? Depresyona giren kişinin yakınındakiler intihar riskine karşı nelere dikkat etmelidir? Depresyon kendi kendine geçebilen bir rahatsızlık mıdır? Kişi depresyonu kendi kendine yenebilir mi? Depresyon psikoterapi ya da ilaç kullanılmadan tedavi edilebilir mi? Depresyona yol açan durumun değiştirilmesi rahatsızlığın geçmesini sağlar mı? Tatile çıkmak ya da hobi edinmek gibi yöntemler depresyonun geçmesini sağlayabilir mi? Kişi doktora gitmeden ilaç ya da psikoterapi almadan depresyonu nasıl yenebilir?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin