Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Deprem Öncesi Almanız Gereken Önlemler

Deprem çantasında neler bulunmalı?
Deprem sırasında sizin ve ailenizin güvenliğini artırmak için çalışmaya şimdiden başlayın. Raflar, aynalar, elektronik eşyalar. Unutmayın, tümü sizin için tehlike. Binaların depreme dayanıklılığı için ne tür testler yaptırılmalı? Sıva çatlakları, beton nasıl kontrol edilmeli? Mutlaka bir profesyonelden destek mi alınmalı? Deprem sırasında en çok hangi ev kazalarına rastlanıyor? Raflar, raflardan düşen kitap, bardak vb. ne kadar tehlikeli? Bunları nasıl sabitleyebilir, güvenli hale getirebiliriz? Ayna ve camlardan deprem sırasında kesinlikle uzak mı durulmalı? Hangi sabitleme yöntemlerini kullanmalıyız? Bantlamak yeterli olur mu? Televizyon, ışık gibi nesneler nasıl sabit hale getirilir? Devrilmelerine nasıl engel oluruz? Kaymayı engelleyen önlemler var mı? Deprem çantası nasıl hazırlanır? Kaç günlük bir çanta yapmak gerekir? Hangi sıvılar bulunmalı? Tok tutan hangi yiyecekler tercih edilmeli? İlk yardım çantasında neler bulunmalı? Depreme özel malzemeler var mı? Depremden sonra en çok ihtiyaç duyulabilecek ilk yardım malzemeleri hangileri? Depreme hazırlık kurslarına herkes katılmalı mı? Depremden en az hasarı görmek için mi gidiliyor? Eğitimler ne kadar işe yarıyor? Eylem planı nedir? Yöneticiler mutlaka eylem planı hazırlamalı mı? Eylem planı hazırlanırken kimlerden destek alınabilir?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin