Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dart Kuralları

Dartta puanlama nasıl yapılır?
Dart oynamak için öncelikle kuralları öğrenmelisiniz. Uzmanımız videolarla sorularınızı cevaplıyor. Dart tahtaları hangi malzemelerden yapılır? Elektronik dartların avantajları nelerdir? Farklı dart oyunları için dart çeşitleri var mı? Dart tahtasının üzerindeki sayıların belli bir sırası var mı? Okların boyları nedir? Ok yapımında hangi malzemeler kullanılır? Demir uçlu oklar hangi tahtalar ve oyunlar için uygundur? Soft tip nedir? Flight'ların şekli oku nasıl etkiler? Tahtanın üzerindeki bölgelere göre katsayılar nasıl değişiyor? Orta nokta kaç puan veriyor? En yüksek puan orta noktaya vurunca mı alınıyor? Dart tahtası hangi yüksekliğe yerleştirilir? Ne kadar mesafeden atış yapılır? Hangi sırayla ok atılır? Oyuncuların kaçar tane ok atma hakkı var? Takımlar kaç kişiden oluşur? Kriket oyununda amaç nedir? Oyun ne zaman sona erer? Kaç oyuncu ile oynanabilir? Atışlar hangi sırayla yapılır? 01 oyununu dilediğimiz sayıdan başlatabilir miyiz? Puanlar nasıl azalır? Puanımız eksiye inerse ne olur? Oyunun amacı nedir? Oyuncular kaçar kez atış yapar? Oyun ne zaman biter? Tahtanın hangi bölümlerine yapılan atışlar geçerli olmaz? Gotcha'da amaç nedir? Puanlama nasıl yapılır? Hangi durumda oyuncunun puanları sıfırlanır? Oyun ne zaman biter?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin