Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Darbuka Çalma Sanatı

Darbukada temel ritimler nelerdir?
Darbuka çalmak kolaydır diye düşünülür. Bunun hiç de öyle olmadığını Darbuka Sanatçısı Hüseyin Karabulut gösteriyor. Darbukada ritim yapmak için parmaklar nasıl kullanılır? Darbukada müziğe uygun ritme nasıl karar verilir? Darbuka çalarken sağ ve sol elin görevleri nelerdir? Parmaklar nasıl kullanılır? Darbukaya avuçla vurmak doğru mu? Seri sesler nasıl çıkartılır? Darbuka çalmaya hangi yaşta başlamak gerekir? Darbuka çalarken nelere dikkat edilir? Darbuka nasıl nasıl tutulur? Kol altına darbuka nasıl yerleştirilir? Darbuka çalarken yapılan yanlışlar nelerdir? Darbukanın farklı yerlerine vurarak ne tür sesler elde edebiliriz?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin