Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Damga Vergisi

Kira sözleşmesinde Damga Vergisi nasıl hesaplanır?
Damga Vergisi hakkında bilmeniz gerekenler... Damga vergisi hangi durumda kesilen bir vergidir, kullanım amacı nedir? Hangi sözleşmelerde damga vergisini kim öder, nasıl paylaşılır? Sürekli damga vergisi mükellefi ne demektir, hangi durumda bu mükellefiyet geçicidir? Damga vergisinin oranları yıldan yıla nasıl değişir? Hangi durumlarda oran yükselir, düşer? Nasıl takip edilebilir? Damga vergisi hesabında hangi parametreler etkilidir? Sözleşmede kefil olup olmamasına göre vergi nasıl değişir? Kiralanan gayrimenkulün cinsine göre nasıl değişir? Sözleşmenin nüsha sayısı nasıl değiştirir? Hangi farklı şekillerde ödenebilir? Kurum ve kuruluşlar arasındaki sözleşmeler için damga vergisi ödeme süreci nasıl işler? Kurumlarla kişiler arası sözleşmelerde nasıl bir süreç vardır? Ne zaman sözleşme öncesinde ne zaman sonrasında ödenmelidir? Ne zaman damga vergisi için beyannameye gerek duyulmaz? Pul yapıştırarak ödeniyorsa ne zaman ödenmeli? Damga yoluyla ödeniyorsa ne zaman ödenmeli? Makbuz alınarak ödeniyorsa ödeme için tarih aralıkları hangi koşullara göre değişir?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin