Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çölyak Hastalığı Tedavisi

Çölyak tanısı nasıl konur?
Çölyak tedavisi hakkında bilmeniz gerekenler... Çölyak hastalığında glütenin girdiği ince bağırsakların hangi bölümleri zarar görür? İnce bağırsak nasıl bir hal alır? Bağırsaktaki bu hasar sindirim sisteminin işleyişini ne şekilde bozar? Sonuçta ne gibi belirtiler ortaya çıkar? Belirtiler kendini ne kadar sürede gösterebilir? Psikolojik durum nasıl değişebilir? Herkeste belirtiler aynı mıdır? Çölyak için hangi branştan doktorlara danışılmalı? Çölyak hangi hastalıklarla karıştırılabilir? Kesin tanısı için nasıl bir muayeneden geçilir? Çölyakta hangi tahlil ve tetkikler gereklidir? Tanı ne kadar sürede konabilir? Çölyak hastalığının diyet dışında tedavisi var mı? Çölyak ömür boyu sürer mi? Vücuda glüten girerse tahribat ne zaman kendisini gösterir? Tahrip olan vücut tekrar diyete dönüldüğünde ne kadar sürede düzelir? Glütenin bazı çölyak hastalarında hemen belirti göstermeme ihtimali var mı? Glütenli gıda yediklerinde vücutları tepki vermeyenler diyeti bırakabilir mi? Glütenin çölyak hastalarında yarattığı hasar hemen anlaşılır mı, geç de fark edilebilir mi? Diyete uyulmazsa vücut nasıl hasar görür, olası sonuçları nelerdir? Diyete uyulduğu halde çölyak vücuda yine de hasar verir mi? Diyet yapıldığı halde çölyak ilerleyebilir mi, başka hastalıklara yol açar mı? Çölyak hastalığının ileriki aşamalarında kanser gibi hastalıklar görülür mü? Çölyak hastalarında hangi kanser türlerinin çıkma olasılığı daha yüksektir?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin