Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çölyak Hastalığı

Çölyak belirtileri nelerdir?
Çölyak hastalığı hakkında bilmeniz gerekenler... Çölyak hastalığında hangi proteine karşı alerji söz konusudur? Doğuştan mıdır, sonradan mı gelişir? Genetik yönü var mıdır? Kimlerde daha sık görülür? Görülme sıklığı nedir? Hayati riski var mıdır? Glüten nasıl bir maddedir? Hangi gıdalarda bulunur? Normal insanlarda faydaları nelerdir? Çölyak hastalarında ince bağırsağa nasıl etki eder? Beslenmede nasıl sorunlar ortaya çıkar? Çölyak hastalarının glütenle teması az mı olmalı, hiç mi olmamalı? Glütenli besinleri tüketememek çölyak hastalarını hangi yönlerden eksik bırakabilir, bunlar nasıl tamamlanabilir? Hangi besinlerde glüten yoktur? Çölyak hastalarının glütensiz diyeti günlük hayatlarını, damak tatlarını ne derece kısıtlar? Glütensiz diyet yapmak kolay mıdır? Gıdalarda glüten olup olmadığı marketteki ürünlerin ambalajlarında yazar mı? Yiyeceklerde glüten olmadığını nasıl bilebiliriz? İlaçlarda glüten var mı? Başka bir hastalığı için ilaç alması gereken çölyak hastaları nasıl bir yol izlemeli? O hastalığın geçmesi için glütenli bir ilaca ihtiyaç varsa doktorlar nasıl çözüm önerebilir?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin