Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda Tik Bozukluğu

Çocuklarda tik hangi nedenlerle oluşur?
Çocuklarda tik bozuklukları ile ilgili merak ettikleriniz... Çocuklarda tiklerin sebepleri nelerdir? Çocuğumuza nasıl yardımcı olmalıyız? Nasıl iletişim kurmalıyız? Uzmanımız anlatıyor. Tik yalnızca alışkanlı mıdır? Tik olması için hangi sıklıkta tekrarlanması gerekir? Amaçsız yapılan her hareket tik sayılır mı? Hangi hareketler tik olarak kabul edilir? Tikler çocuktan çocuğa değişir mi? Ara ara yaşanan tikler var mı? Tiklerin nedeni yalnızca psikolojik midir? Aile ortamı tikleri nasıl tetikler? Çocuklar hangi tür sorunlarda tik sahibi olur? Tikler hangi yaşlarda sık yaşanır? Tikler yaşa göre değişir mi? Dönemsel olan tikler hangileri? Tikler kendiliğinden geçer mi? Tike neden olan sorun çözüldüğünde tik de ortadan kalkar mı? Tiki olan çocuğun üstüne gitmek doğru mu? Çocuğun gerginliği nasıl azaltılmalı? Öğretmenle nasıl bir işbirliği yapılabilir? Tikin kalıcı olma ihtimali var mı? Tik ne kadar süre devam ederse profesyonel yardım alınmalı? Aileler nereye başvurmalı?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin