Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda Saç Dökülmesi

Çocuklarda saç dökülmesi nedenleri nelerdir?
Çocuklarda saç dökülmesi hakkında sık sorulanlar... Büyüme ve gelişme dönemindeki çocuğun saçları neden dökülür? Saç dökülmesini tetikleyen çocuk hastalıkları var mı? Genetik saç dökülmesi çocuk yaşta görülebilir mi? Bölgesel ya da yaygın saç dökülmesi tipleri nelerdir? Saçkıran, mantar gibi hastalıklar sık görülür mü? Psikolojik nedenlerle saç dökülür mü? Saç koparma hastalığı nedir? Günde ne kadar saç dökülmesi normal sayılır? Saç dökülmesi fiziksel bir rahatsızlığa bağlı olmaksızın gelişebilir mi? Bazı çocuk hastalıklarda dönemsel olarak saç dökülmesi görülebilir mi? Çinko ve demir eksikliği çocuklarda saç dökülmesine neden olur mu? Saçı dökülen çocukta ne tür büyüme sorunları beraberinde görülür? Saçkıran, mantar vb. herhangi bir fiziksel sorun olmaksızın psikolojik nedenlerle saç dökülebilir mi? Saç koparma hastalığı nedir? Saçlar nasıl ve ne yönde taranmalı? Saçları çok sık yıkamak, taramak ya da fırçalamak saçın yıpranmasına ve dökülmesine neden olur mu? Saç dökülmesi tedavisi için tedavi yöntemi nasıl belirlenir? Demir ve çinko eksikliğine, yetersiz beslenmeye bağlı saç dökülmeleri nasıl tedavi edilir? Psikolojik nedenlerle saçı dökülen ya da saç koparma hastalığı olan çocuk için nasıl bir tedavi yolu denenmelidir? Genetik saç dökülmesi yavaşlatılabilir mi? Dönemsel saç dökülmeleri veya seyrelmelere karşı saç bakımı nasıl olmalı?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin