Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda Cinsel Eğitim

Erkek çocuklara cinsellik ne zaman anlatılmalı?
Çocuklara cinsellikle ilgili bilgileri nasıl vermeniz gerektiğini uzmanından öğrenin... Erkek çocuklara cinsel eğitim hangi yaşlarda verilmeli? Çocuk hangi yaşlarda cinselliğin farkına varıp, bununla ilgili sorular sormaya başlar? Sorular ne zamana kadar devam eder? Anne babalar hangi yaşlarda, cinsellikle ilgili hangi soruları, nasıl yanıtlamalı? Çocuklar cinsellikle ilgili neleri merak eder? Ne tür sorular sorarlar? Çocukların erkek ya da kadın bedeniyle ilgili soruları nasıl yanıtlanmalı? Hamilelik, doğum gibi konularla ilgili soruları nasıl yanıtlanmalı?Erkek çocukların cinsel eğitimiyle ilgili bilgileri kim vermeli? Mutlaka bir erkekten mi öğrenmesi gerek? Anneden öğrenmesinde bir sakınca var mı? Ergenliğe doğru bu tür konuları annesiyle konuşmaktan çekinebilir mi? Bu durumda baba mı devreye girmeli? Türkiye'de ailelerinin erkek çocukların cinsel eğitimleriyle ilgili konularda en sık yaptıkları hatalar nelerdir? Aileler bu hatalardan nasıl kaçınabilir? Kız çocuklara cinsel eğitim hangi yaşlarda verilmeye başlanmalı? Kız çocuklar hangi yaşlarda cinselliğin farkına varıp, bununla ilgili sorular sormaya başlar? Sorular ne zamana kadar devam eder? Anne babalar hangi yaşlarda cinsellikle ilgili hangi soruları nasıl yanıtlamalı? Kız çocukların cinsel eğitimiyle ilgili bilgileri kim vermeli? Mutlaka bir kadından mı öğrenmesi gerek? Babasından öğrenmesinde bir sakınca var mı? Ergenliğe doğru bu tür konuları babayla konuşmaktan çekinebilir mi? Bu durumda mutlaka anne mi devreye girmeli? Kız çocuklara cinsellikle ilgili fazla korumacı yaklaşmak ileride ne tür sorunlara yol açabilir? Denge nasıl sağlanmalı? Türkiye'de kız çocuklar gerekli cinsel eğitimi alabiliyor mu? Kız çocuklara cinselliklerinin ayıp ya da günah olarak öğretilmesi ne tür sorunlara yol açıyor? Aileler kız çocukların cinsellikle ilgili sorularına nasıl yaklaşmalı? Kız çocuklara ergenlikte yaşayacağı değişimler nasıl ve ne zaman anlatılmalı? Âdet görmesiyle ilgili ne tür bilgiler, hangi yaşlarda verilebilir? Bunun için durumun gerçekleşmesi mi beklenmeli?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin