Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda Baş Ağrısı Tedavisi

Çocuklarda baş ağrısı hangi durumlarda tehlikeli kabul edilir?
Çocukta baş ağrısını tedavi etme yöntemleri... Hangi durumlarda çocuk baş ağrısı için doktora götürülmeli? Çocuklarda baş ağrılarının nedeninin belirlenmesi önemli mi, neden? Geç teşhisten dolayı hangi sonuçlar doğabilir? Küçük çocukları nasıl muayeneden geçirmeli, öyküsü ne kadar önemli, hangi tetkikler yapılabilir? Daha büyük çocuklar nasıl muayene edilir, hangi tetkikler yapılır? Çocuklarda baş ağrılarının tedavisinde hangi yöntemler kullanılabilir? Baş ağrısının nedenine göre tedavi yöntemi ne şekilde değişir? İlaç kullanılır mı, hangi baş ağrısı türlerinde hangi tip ilaçlar verilebilir? Çocuklarda baş ağrısı tedavisinde ilaç kullanılır mı? Hangi tip baş ağrılarında ilaçla tedavi yapılır? Doktor kontrolü olmadan çocuğa ağrı kesici vermek zararlı olabilir mi? Çok sık ilaç vermek nasıl etki yapabilir? Çocuklara ilaç kullandırırken nelere dikkat etmeliyiz? Baş ağrısı için ilk olarak ne yapılmalı? Duş almak, sıcak ortamda bulunmak baş ağrısını nasıl etkiler? İlaç vermeden önce neler yapılabilir? Günlük hayatta hangi faktörler baş ağrısı oluşmasını tetikler? Bu faktörleri azaltmak için aile neler yapabilir? Fizyolojik nedenlerle olanlar için neler yapılabilir? Psikolojik nedenden kaynaklanan ağrılara karşı ne yapılabilir?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin