Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklar Neden Korkar

Çocukta korkular neden oluşur?
Çocukluk döneminde korkular psikolojik gelişim dönemlerinden biri. Peki ebeveynler bununla nasıl başa çıkabilir? Çocuklarına nasıl yardımcı olabilirler? Çocukta korkular neden oluşur? Korkular ebeveynden mi öğrenilir? Arkadaşlardan öğrenilen korkular kalıcı olur mu? Çocuklar en çok hangi korkuları duyar? Korkular nasıl sınıflandırılır? Çocuğun savunma mekanizması için gerekli korkular var mı? Anne-babanın ölümünden korkan çocuğa nasıl yaklaşılmalı? Çocuğun ilgisini başka yerlere yönlendirmek mümkün mü? Ölüm korkusu aileyi özlemenin göstergesi olabilir mi? Ebeveynin yapması gerekenler nelerdir? Yaş büyüdükçe kendiliğinden geçecek korkuların üzerine de gidilmeli mi? Uzmanlardan veya anaokulu öğretmeninden yardım alınmalı mı? Hangi durumlarda uzman yardımı gerekir? Çocukta korkuya bağlı olarak hangi psikolojik problemler yaşanabilir?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin