Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çipli Pasaport Nasıl Alınır

Biyometrik fotoğraf nedir?
Yeni pasaportlar hakkında merak ettikleriniz... Çipli pasaport nedir? Tüm pasaportlar çipli olmak zorunda mı? Yeni pasaport alırken gereken biyometrik fotoğraf nasıl olmalı? İzleyin, çipli pasaport alırken parmak izi vermek zorunda mıyız, pasaport süresi devam eden kişiler de çipli pasaporta geçmek zorunda mı, uzmanından öğrenin. Çipli pasaport nedir? Neden çipli pasaporta geçiliyor? Avantajları nedir? Boyutları görünüşü nasıldır? Pasaport süresi devam edenler de çipli pasaport almak zorunda mı? Eski pasaportların süresi uzatılmıyor mu? Ne zamana kadar çipli pasaporta geçme hakkımız var? Parmak izi ne kadar zamandır alınıyor? Parmak izi vermemiş olanlar da yurtdışına çıkabiliyor mu? Yeni pasaport alacaklar, süre uzatacaklar parmak izi vermek zorunda mı? Bebekler ne zaman pasaporta işletilmeli? Kimin pasaportuna işletmek gerekir? Nasıl bir yol izlenmeli? Hangi belgeler gerekir? Biyometrik fotoğrafın özellikleri nelerdir? Hangi ülkeler biyometrik fotoğraf istiyor? Biyometrik ile biyometrik olmayan fotoğraflar arasında ne tür farklar var?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin