Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cilt Bakımı ve Güzellik Teknikleri

Kalıcı makyaj nasıl yapılır?

8,845
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Lady Sauna & Spa Estetik Uzmanı ve Eğitimci

Zayıflama bir kadın için çok önemlidir. Fakat zayıflamayı aklınıza koymadan önce ilk olarak bir diyetisyenden destek almanız gerekir. Merkezlerin yapmış olduğu diyete yardımcı olabilmek adına çeşitli cihazlarla yağ yakımı sağlamaktır. 

Yağ yakmaya yardımcı cihazlar
- Radyofrekans cihazları
- Lazer cihazları
- Presoterapi
- Elektro simülasyon makineleri

Teknoloji ilerledikçe çok güzel cihazlar çıktı. Bunlar artık liposuction kadar etkili olmasa dahi adipositler denilen yağ hücrelerine müdahale edebilirler. Bunları radyofrekans adı verilen sistemle deri altına ısı göndererek yağ yakımı gerçekleştirilebilir. Özellikle bölgesel zayıflama tekniklerinde karın, bel, mide ve iç bacak gibi bölgelerde %70 gibi çok iyi sonuçlar alınması mümkündür. Bununla birlikte diyet yaptığınızda da bu oran %90-100'e çıkabilir. Bu cihazları kullandıktan sonra radyofrekanstaki başarı olağanüstü derecede yüksektir.

Yağ yakımından sonra tekrar uygulanması gereken işlemlerden bir tanesi de presoterapi cihazı ile gerçekleştirilen işlemdir. Bununla birlikte lenflerden yakılan yağ atıldığı takdirde vücuttaki ödem, toksin gider. Beraberinde diyetle de zayıflanıp yağ yakımı gerçekleştirilirse hem kadınlar hem de erkekler almak istedikleri sonucu yüzde 99 oranında alır. Radyofrekans cihazı şu an itibariyle teknolojide en yüksek sonuç veren zayıflama cihazlarından biridir ve özellikle bölgesel zayıflama için çok faydalıdır.

Buz lazer ile epilasyon

Lazer epilasyon şu an itibariyle Alexander ND yag gibi cihazlarla senelerdir yapılan bir operasyondur. Kıllardan kurtulmanın tek çözümüdür. Şu an son teknolojide buz lazer denilen bir epilasyon metodu çıkmıştır. Bunun riski çok azdır. 4 mevsim yapılabilir. Probunun ucunda eksi 5 derece buz kalıbı olduğundan acıyı kesinlikle hissedilmez, lekelenme olmaz, yanık riski sıfırdır. Bu doğrultuda acı da olmadığından dolayı kişiler epilasyonda acısız, ağrısız ve her mevsim yapılabilen bir epilasyon çeşidi olan buz lazere yönlenebilir.

Daha önceki metotlarda yapılan lazerlerde güneş lekesi gibi riskler ortaya çıkabileceğinden lazer epilasyon işleminin mayıs ayından sonra yapılması tavsiye edilmez. Volume de çok fazla açılamaz ve yanma riski yüksektir. Bununla birlikte epidermisin üzerinde müdahale edildiği ve meyve asitleri harekete geçtiği için lekelenme riski vardır. 

Cilt bakımı teknikleri

Cilt bakımı tüm kadınların yaptırması gereken bir uygulamadır. 16 yaş itibariyle yapılır. Süresi kesinlikle yoktur. Dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir tanesi dermokozmetik ürünlerle yapılmasıdır. Toplam 1- 1,5 saat arası sürer. Profesyonel cilt bakımında cihazlarla birlikte cilde derinlemesine temizlik yapılır ve bu temizliğin kapsamı çok derindir. İçinde peeling, cilt maskesi, masaj gibi ekstra uygulamalar yapılan geniş çaplı bir bakımdır. Bu esnada eğer ciltte bir problem varsa; akne, skar, elastikiyet kaybı gibi problemler varsa bunlar da tedavi ağırlıklı uygulamaları kapsar. 

Cildinde akne ya da yara izi olanlar için dermoroller ya da dermapen tekniği ile haftada bir kez cilt bakımı uygulanır. Fakat herkesin tedaviye geçmeden, cilt bakım ürünleri kullanmadan önce 2-3 ayda 1 derinlemesine temizlik yaptırması şarttır. Çünkü temiz olmayan bir ciltte ne kadar iyi ürün kullansanız, ne kadar düzenli kullansanız da ürün derinin altına gidemez, epidermisin üzerinde kalır. Cilt de buna reaksiyon gösterir. Cilt, ihtiyacı olan bakımı alamadığından ciltte kurumalar, yağlanmalar, aknelerde fazlalaşma, cildin pH dengesinde bozulma gibi durumlar ortaya çıkabilir.

Kalıcı makyaj

Kalıcı makyaj tattoo olarak da değerlendirilir. Fakat tattoo kalıcı makyaj değildir. Tattoo denilen uygulama bir dövme uygulamasıdır. Kalıcı makyaj ise epidermisin üst katına yapılan; alt katmana, yani epidermise inmeyen bir uygulamadır. Eğer alt katmana tattoo yapılırsa, bu ömür boyu çıkmaz. Bu da arzu edilen bir uygulama değildir. Çünkü zaman içerisinde kişinin kalıcı makyaj ihtiyacı ve talebi değişecektir. Kalıcı makyajın 1 - 3 yıl arası değişen sürede kalıcılığı vardır. Kalıcı makyaj uygulamasında organik boyalar, uygulanan makine, uzmanın bilgisi ve iğnelerin boyu çok önemlidir. 

Kalıcı makyaj denildiği zaman organik boyalar, kıl tekniği çok önemlidir. Tribal adı verilen dolgu tekniği ile yapılan kalıcı makyaj ise tamamen doğallığın kaybedildiği bir makyaj türüdür. Kalıcı makyajın ve kaşların doğal görünmesi için var olan kaşların üzerine kıl tekniği yöntemi uygulamak gerekir. 

Kalıcı makyaj uygulamasının iyi yapılabilmesi için kalıcı makyaj uzmanının komplementer renkleri de iyi bilmesi gerekir. Renk tipolojisine göre seçilen rengin zamanla kırmızı, gri, mor olmaması için renk tipolojisinin iyi ayarlanması, renk seçiminin çok doğru bir şekilde yapılması gerekir.  Örneğin siyah olan bir kaşa direkt siyah renk kullanırsa kaşlar gri olur. Kırmızı tenli bir kişiye güzel bir kahve tonu kullanılırsa bu kaşın pembe ve kırmızı olma olasılığı çok yüksektir. 

Masaj teknikleri

Köpük masajı ile birlikte en az 10 adet masaj çeşidi vardır. 

Masaj çeşitleri
- Köpük masajı
- Relax masaj
- Bali masajı 
- Thai masajı
- Sıcak taş masajı
- Refleksoloji masajı

Lady Sauna & Spa'da müşteriler hangi doğrultuda masaj istiyorsa, o doğrultuda hizmet verilir. Köpük masajı, hamamda sabunla birlikte yapılan rahatlatıcı bir masajdır.  Thai masajı yatak üzerinde, kişileri esneterek ve yapılan bir masajıdır. Sıcak taş masajı volkanik taşlarla yapılır. Vücudun 7 tane çakrası vardır. Sıcak taş masajında bu çakraların açılması amaçlanır. Masaja yardımcı olması için volkanik taşlar ile aromatik yağlar kullanılır. Tamamen rahatlamaya yöneliktir. Medikal masaj ise tamamen tedavi ağırlıklı bir masajdır.

Refleksoloji tamamlayıcı tıp uygulamalarından biridir. Yoğunlukla ayaklar olmak üzere, ayak dışında el ve kulaklara da masaj ve baskı uygulanarak yapılan bir alternatif tedavi metodudur. Ayakların altında bazı noktalar vardır. Bunlar bizim vücudumuzdaki oluşan hastalıklara işarettir. Vücutta bir ağrı varsa, her hafta ayaklardaki bu noktalara baskı yapılarak gerçekleştirilen refleksoloji masajı sayesinde ağrı yaşayan kişilerin rahatlaması sağlanabilir. Ancak bu konuda doktordan da destek alınması gerekir. Refkeksoloji ayak, el refleksolojisi olmak üzere 2'ye ayrılır. Bu doğrultuda bunlar haftada bir kez yapılır. Uzman ekip kadrosuyla diplomalı terapistlerle verilmesi gereken hizmetlerdir. Hamam kültüründe ise vücut saunayla rahatlatılır. Akabinde kişiye özel masajla noktalanırsa müşteriler rahatlar, vücutlarındaki ağrılardan kurtulur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat