Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çikolata Kisti (Endometriosis) ve Tedavisi

Çikolata kisti nasıl tedavi edilir?
Çikolata kisti yani endometriosis hakkında merak edilenler... Kadınlarda kısırlığa da neden olabilen çikolata kisti ihmal edilmemesi ve kısa zamanda tedavisinin yapılması gereken bir rahatsızlık. Çikolata kisti hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak istiyor, kistin kimlerde daha sık görüldüğünü, tedavisinin nasıl yapılacağını merak ediyorsanız videoları izleyin. Çikolata kisti, belirtileri ve tedavisi UZMANTV'de. Vücudun hangi bölgesinde çıkar? Cinsel ilişkiyi engeller mi? İltihap mıdır, fiziksel bir değişim midir? Rahim nasıl değişime uğrar? Hangi yaşlarda ortaya çıkar? Doğum yapmış kadınlarda görülür mü? Gebe kalamayanlarda çikolata kisti ihtimali daha mı fazladır? Riski arttıran faktörler nelerdir? Yanlış beslenme, sigara gibi faktörler etkili midir? Vücut nasıl kist oluşturur? Ağrı duyulur mu? Kanama olur mu? Cinsel ilişki sırasında nasıl bir rahatsızlık yaşanır? İlerleyen safhalarda hastaya nasıl bir zarar verebilir? İlerleyen safhalarda neler yaşanır? Erken teşhis önemli midir? Ameliyat mı ilaç tedavisi mi tercih edilir? Zor bir ameliyat mıdır? Hangi durumlarda rahim ve yumurtalık alınır? Kist yeniden tekrarlayabilir mi? Önlem almak mümkün mü? Hangi ilaçlar etkili olabilir? Hangi sıklıkta kontrol edilmelidir?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin