Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çiğ Börek Yapmayı Öğrenin

Çiğ börek nasıl yapılır?
Çiğ börek tarifi UZMANTV'de! Çiğ börek içinde hangi malzemeler kullanılır? Çiğ böreğin çıtır çıtır olması için kızartırken nelere dikkat etmelisiniz? İzleyin, çiğ böreğinizin kızartılırken dağılmaması ve daha lezzetli olması için püf noktaları nelerdir, uzmanından öğrenin. Çiğ börek nasıl yapılır? Yanıtlar UZMANTV'de! Hamurun malzemeleri nelerdir, süt konur mu? Hamurun topak olmaması için unu nasıl katmalıyız? Hamurun kıvamı nasıl olmalı, ne kadar yoğurmak gerekir? Hamuru açmadan önce en az ne kadar dinlendirmek gerekir? Hamurdan ne büyüklükte parçalar açılır? Açılan hamurun çapı ve kalınlığı nasıl olmalı? Çiğ börek harcının malzemeleri nelerdir? Harç nasıl hazırlanır, hamura nasıl sürülür? Kenarlarda ne kadar boşluk kalmalı? Yağı kızdırıp mı atalım? Yağ miktarı ve ateşin harı nasıl olmalı? Pişmesi için ne kadar süre kızartmak gerekir? Nasıl bir kapta ve ateşte pişirilirse daha lezzetli olur? Pişirirken patlamaması için nasıl kapatmak gerekir? Piştiğinde kuru değil yumuşak olması için ne yapmalıyız? Çok yağ çekmemesi için hamuru hazırlarken ve kızartırken nelere dikkat etmeli?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin