Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çek Nasıl Kullanılır

Çek nasıl düzenlenir?
Çek kullanımı hakkında bilmeniz gerekenler... Kimler çek ile ödeme yapabilir? Çek yazarken nelere dikkat etmek gerekir? Çekte vade var mıdır? Çeki vadesinden önce bozdurabilir miyiz? Ödeme şekli olarak çek kabul etmeden önce hangi alanların doldurulmuş olmasına bakmak gerekir? İzleyin, çek nasıl bozdurulur, çek karşılıksız çıkarsa banka ne kadarını öder, uzmanından öğrenin. Çek nasıl kullanılır? Yanıtlar UZMANTV'de! Keşideci kimdir? Herkese çekle ödeme yapabilir miyiz? Düzenlerken imza, paraf, meblağ nasıl yazılır? Mühür, pul vb. gerekir mi? Herkes çekle ödeme yapabilir mi? Ticari kayıt gerekir mi? Kimler çekle ödeme yapamaz? Yazılan çekin üzerinde hangi bilgileri kontrol etmeliyiz? Çekte hangi bilgiler eksikse kesinlikle kabul etmemeliyiz? Çekin sahte olmadığını anlayabilir miyiz? Çek bozdurmak isteyen kişi nereye gitmeli? Çeki sadece hamili mi bozdurabilir? Kimlik mi ibraz edilmeli? Çekler ne kadar süre sonraya yazılabilir? Geçerliliği ne kadardır? Vadesinden sonra da çeki kullanabilir miyiz? Çekin tarihi gelmeden önce banka ödeme yapabilir mi? Para kaybına uğrar mıyız? Keşideci ile anlaşmak zorunda mıyız?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin