Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çay Nasıl Demlenir

Lezzetli bir çay demlemek için nelere dikkat etmek gerekir?
Çay demlerken nelere dikkat etmeli? Demliğe ne kadar çay koymalı? Çay ne kadar sürede demlenir? Çayı demlerken demliğin özelliği önemli mi? Semaverde yapılan çaylar daha mı lezzetli olur? En lezzetli çayları tabii ki anneler demler. Peki yalnızsanız? UZMANTV videolarıyla damak zevkinize uygun çayı yapın. En lezzetli çay porselen demlikte mi olur? Metal demliklerde çayın tadı bozulur mu? Alüminyum kesinlikle kullanılmamalı mı? Demliğe çayı ne zaman koymak gerekir? Her bir kişi için çay miktarı ne kadar olmalı? Poşet çay kullanırsak kaç poşet koymalıyız? Fazla çay koyarsak daha lezzetli mi olur? Türk çayları ne kadar sürede demlenir? Çayını koyu içmek isteyenler uzun süre mi demlemeli, yoksa deminden fazla mı koymalı? Çay içileceği sürece ateş açık mı olmalı? Nasıl bir su kullanılmalı? Demliğe kaynar su koymak doğru mu? Demlik önceden ısıtılmalı mı? Çaydanlığın altı ne zaman kısılmalı? Çay ne kadar zamanda tüketilmeli? Semaverde çay içmenin zevki başka mı? Neden artık semaver kullanılmıyor? Semaverin üstü porselen olduğu için mi çay lezzetli çıkar?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin