Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çamaşır Yıkama Kılavuzu

Çamaşır makinesinde hangi programı seçeceğimize nasıl karar verelim?
Tertemiz kıyafetler için çamaşır yıkamanın püf noktalarını uzmanımız anlatıyor. Yıkamadan önce renklerine göre mi, kumaş cinsine göre mi ayrılmalı? Renkliler ilk yıkamadan sonra boya salmaz mı? Tercih ettiğimiz su sıcaklığı mı önemli? Ön yıkama nedir? Hangi derecelerde yapılır? Bazı kumaş cinsleri için ön yıkama şart mı? Astarlı giysiler mutlaka kuru temizleme mi olmalı? Kuru temizleme işareti olan kıyafetleri makinede yıkamanın ne sakıncası var? Çamaşır makinesi hangi giysilere zarar verir? Hangi kumaşlar kolay deforme olabilir? Çamaşır makinesinde yıkanmıyorsa tek çözüm kuru temizleme mi? Beyazlarda her seferinde çamaşır suyu kullanılmalı mı? Yeni çamaşır suları gerçekten giysilere zarar vermiyor mu? Giysileri mutlaka asmak mı gerekir? Örgü kazaklar vb. sererek mi kurutulmalı? Giysileri kalorifer üzerine sermek, direk güneş ışığına bırakmak doğru mu? Kurutma makinelerinin giysilere zararı var mı? Programın uzun veya kısa olmasını nasıl ayarlayabiliriz? Hangi kumaşlar uzun programda yıkanmalı? Elektrik veya su tasarrufu yapmak temizlikten ne kadar ödün vermemize neden olur?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin