Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Buz Hokeyi Hakkında Merak Edilenler

Türkiye'de buz hokeyi ne düzeyde?
Buz hokeyi sporu ile ilgili bilmedikleriniz! Buz hokeyi sadece erkeklere özgür bir spor mu? Sakatlanma riski ne kadar? İyi bir buz hokeyi oyuncusu olmak için hangi özelliklere sahip olmasınız? Türkiye'de buz hokeyine ilgi ne düzeyde? Sorularınızı A Milli Buz Hokeyi Takım Oyuncusu Cengiz Akyıldız yanıtlıyor. Takımlar kaç kişiden oluşur? Maçlar kaç dakika ve devre üzerinden oynanır? Out var mı? Sayı nasıl kazanılır? Buz hokeyinde beraberlik olur mu? Pistin boyutları nedir? Kaleler nerede durur? Pistin üzerindeki çizgilerin anlamı nedir? Oyun nerelerden başlatılabilir? Neden çizgilerin farklı renkleri vardır? Buz hokeyinde hangi sıklıkta sakatlıklar yaşanıyor? Buz hokeyi oyuncuları çok mu güçlü olmak zorunda? Buz hokeyinin neden böyle bir imajı var? Pak nedir? Boyutları nedir? Hangi malzemelerden yapılır? Ağırlığı ne kadardır? Pak ne kadar hızlı gidebilir? Sopanın boyu ne kadardır? Hangi malzemelerden üretilir? Ağırlığı nedir? Buz hokeyi sopasına neden bant sarılır? Koruyucu kıyafetler ne tür darbelerden korur? Boyun nasıl kapatılır? Nasıl bir kask takılmalı? Bacak ve kollar için nasıl bir kıyafet var? Eldivenler nasıl olmalı? Kaleciler için ekstra donanım nedir? Buz hokeyi daha çok teknik mi, yoksa kondisyon mu gerektirir? Buz hokeyi oyuncuları ne kadar idman yapar? Buz hokeyi vücudu nasıl zorluyor? Türkiye'de buz hokeyine ilgi ne düzeyde? Üniversite takımları var mı? Buz hokeyi ligi kuruldu mu? Tesis yeterli mi? Kadınlar buz hokeyi oynayabilir mi? Türkiye'de kadın takımları var mı? Kadınlar için farklı kurallar var mı?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin