Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Burun Estetiği Teknikleri

Burun ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?

3,092
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

3D mask burun estetiği yönteminde hastanın 3D yüz maskesinin çıkarılabilmesi için 3D simülasyon cihazının sunduğu teknolojilerden faydalanılır. Öncellik ile muayene sırasında hastanın 8 değişik açıdan yüksek çözünürlüklü fotoğrafları çekilir. Ardından 3D simülasyon cihazının içerdiği özel yazılımlar ile çekilen fotoğraflar taranır. Böylece hastanın 3 boyutlu görüntüleri çıkarılır. Altın oran hesaplamaları ve hastanın istekleri doğrultusunda burundaki estetik sorunlar giderilir. Böylece hem estetik operasyon öncesi hem de estetik operasyon ortaya çıkacak görüntüler elde edilebilir.

Finesse burun estetiği

Finesse rinoplasti, bir hastanın burnunda sadece ince düzenlemeler yapılması ile ilgili rinoplasti türüne verilen isimdir. Finesse burun estetiği genellikle burnun çok özel kısımlarına yapılır ve burnun genel yapısının geniş çaplı yeniden işlenmesini gerektirmez. Tipik olarak, bu tür rinoplasti, zaten güzel biçime sahip ve orantılı burunları olan ve yalnızca ufak değişiklik isteyen kişiler üzerinde gerçekleştirilir. 

Finesse rinoplastide hastalar için mümkün olan en kısa süreli iyileşme sürecini sağlayan çok hassas prosedürler uygulanmaktadır. Ancak yine de iyileşme süresi, istenen değişikliklere ve vücudun prosedüre cevabına bağlı olarak her hasta için değişiklik gösterir.

Ameliyatsız burun estetiği

Ameliyatsız burun estetiği, kalıcı olmayan burun estetiğidir. Kalıcı, minimal invaziv ve cerrahi olmayan burun estetiği prosedürüdür.

Burun sırtı, burun ucu ve burnun yan kısımlarındaki hacim eksiklikleri, burun kemeri veya burun sırtındaki çöküntüler, eğik, yamuk ya da asimetrik burun, ilk ameliyattan sonra ortaya çıkan hafif düzeltmeler, burun ucu düzeltme ya da burun ucu kaldırma, burun köprüsü düzeltme, burun kırıklığından kaynaklanan estetik sorunlar, asimetrik burun delikleri gibi sorunlar yaşayan hastalar için çözüm yolu olmuştur.

Burun ameliyatı sonrası iyileşme süreci

Burun ameliyatından 2 gün sonra şişliğin ve ödemin en fazla olduğu dönemdir ve sonrasında hızla çözülür. Operasyonda 5 gün sonra burun üzerindeki plastik atel ve bantlar alınır. 

Operasyondan yaklaşık 7 gün sonra, iyileşme süreciniz ve yaptığınız işe bağlı olarak işinize dönebilirsiniz Burun ucunda bir miktar hissizlik olması normaldir. Bu durum 2-3 ay içerisinde azalarak tamamen düzelir. 

Lens kullanımı operasyondan 3 gün sonrası, hafif çerçeveli gözlük kullanımı 1 ay sonrası, ağır çerçeveli gözlük kullanımı 3 ay sonrası gibi başlanabilir. Nefes alma zorluğundan dolayı burun etleri ve deviye septuma müdahale edilmişse, operasyon sonra burun tıkanıklığı normaldir. Bu durum zamanla, yaklaşık 2 ay içinde geçecektir. Bunun nedeni burun içindeki şişlik ve kabuklara bağlıdır. 2 hafta sonra hafif tempolu sizi yormayan egzersizlere, altı hafta sonra yüzmeye başlayabilirsiniz. Burun son şeklini yaklaşık 6 ay - 1 yıl civarında alır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat