Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bulimia (Kusma Hastalığı)

Bulimianın nedenleri nelerdir?
Bulimia neden olur? "Manken hastalığı" olarak da bilinen ve çağın tehlikesi olarak görülen bulimianın tedavisi var mı? Bulimia hastaları neden kusar ve bu hastalarda daha sonra ne tür sağlık sorunları çıkabilir? Bulimianın tedavi edilmemesi sonucunda hastalık anoreksia hastalığına dönüşebilir mi? Sorularınızın cevapları UZMANTV'de... Bulimia nedir? Anoreksiyadan ne tür farkları var? Yalnızca yeme bozukluğu demek doğru mu? Yalnızca çevresel koşullar mı bulimiayı tetikler? Genetik faktörlerin rolü var mı? Arkadaşlar ve özenme bulimia nedeni sayılır mı? Yalnızca aşırı kilo kaybı mı bulimia belirtisidir? Bulimik kişinin rejim takvimi nasıl olur? Çok yemek yiyen, sık oruç tutan, aşırı egzersiz yapan kişilerde bulimiadan şüphelenmeli miyiz? Bulimik kişinin çevresiyle ilişkisi nasıl değişir? Depresif duygular yaşar mı? İntihar meyilli midir? Aşırı kilo kaybına hangi seviyeden sonra tıbbi müdahale gerekir? Kimlerden destek alabiliriz? Tedavi hangi durumlarda gerekli olur? Psikolog ve yeme bozukluğu uzmanı nasıl bir işbirliği yapmalı? İlaç tedavisi uygulamak mümkün mü? Tedavi kesin sonuç verir mi? Vücutta kalıcı hasar bırakır mı? Uzun vadede kansızlık yapar mı? Bulimianın ölümcül riski var mı?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin